Yle ei koskaan uutisoi heille epämieluisista asioista.Asiantuntijoina käytetään aina Naton naisia ja miehiä.Ajankohtaisessa kakkosessa vieraana olleet Ukrainalaisetkin olivat valehtelijoita.Yksi viiksivallu totesi Venäjän sekaantuneen matkustajakoneen pudotukseen heinäkuussa itä-ukrainassa.ISO VALHE!Ei kukaan riippumaton taho ole löytänyt todisteita siitä.Päinvastoin!Ukrainan ilmavoimat pudotti matkustajakoneen nykytiedon mukaan!
KOKOOMUS YLE ITSE VALEHTELEE
VALEHTELU-MEDIA
684
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olet Ven'j'n armeijan nettitrolli, paljonko sait t'n''n palkkaa?
Montako viesti' olet jo kirjoittanut?
nää ryssien paskapropagandaa suoltavat trollit, pelkästään häpäisevät Venäjää, mikäli sitä nyt enempää voi enää häpäistä, mitä Puuttini on tehnyt.
Sinä häpäiset suomen ja suomalaiset kannattamalla natseja ja natsimielisiä!
No, ryssiä pitää ymmärtää sillä ne ei tiedä mitä tekevät, mutta jospa ne talouspakotteet saisi kansan silmät aukemaan, että mikä mies se tuo Putin on? Haluaako omaa vai kansan parasta! Kun vaan ei joutuisi jossainvaiheessa lähtemään maanpakoon!
Ei joudu lähtemään yhtään mihinkään,Kannatus on tapissaan ja talouspakotteilla Venäjää ei saada polvilleen.Sinun ihailemasi kiduttaja-USA putoaa korkealta ja kovaa kun Dollarin merkitys vähenee suurissa kaupoissa mm.BRICKS-maiden keskenäisissä kaupoissa.Sinäkin voit pelata sen jälkeen Afrikan tähteä" dollareilla kun sen arvo aikanaan romahtaa.Jäljellä jää vain USAN velkaa 176 00000000000000000000miljardia dollaria hahahahahahahahahahahahahahahaha!Voitte pelata myös Monopolia!
Tänään Jenkkien käsikassara englanti julistaa:VENÄJÄ UHKAA BALTIAN MAITA.Heh tuota pelonlietsontaa.