Sianlihan uudet markkinat

Väärä tieto toisella palsatalla joku (sanon vaan) väittää väärää

Kyllä me voi osta sika ihan hyvin tänne minun ravintola. Kun se van vlmiiksi tapettu ja palana. Me ei itse syö mutta laittaa se saastaliha suomalaisen ruoka. Joku muslimi ei laita sikaruoka mutta me laitta, eri lahko sinä tietää.

Kaikki hyvä no broblem. Me maksaa hyvä raha tai järjestää paljon ilo. No byrokratia tai pereri ongelmaa.

Ja kun minun äiti ja 8 tätiä tuli lapsikatraan kanssa Suomeen 19 vuosisata 92 vuosi. He osti vahinko sikanauta jeuheliha, kun ei ymmärrä että joku tyhmä laitta sika pakettiin.

Meidän suku työllistää paljon eri busines asioita, matala kynnys alka työ.

Laitta viesti minä soitta sinä, terve Awalle Mohamed Mohamed
4128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kiitos viestistä, hyvä tietää kun aina puhutaan verkosto- ja suoramarkkinoinnin tärkeyttä.Ja ne pahoin takkuaa, kaiken prokratian puutteelisen tieroon vuoks. Ninku nykki tio yksi viistopää sano ettää mulmimi osta, syöäminen ja ostaminenhan aivan eri asia.
Otako muuten kokonaisen kerralla, siis sian vai pitääkö laittaa puoliksi.

Äänestä

Anteeksi, nyt ehti vastaa pian suljen ravintola. Laita kaksi påuolikas naapuri ravintola ottaa toinen. Jos tuo vain yksi me antaa usea ravintoja sulle sianruoka kannellinen astia, me voi myös tuoda sianruoka sinulle ja tuoda sijka takepenkillöä laitta newspaper vähä ympäri. Kyllä me ostaa mysön nauta ja cikken jos olla hyvä laatu. Meillä sopusa hinta tai järjestää isännälle sopiva palvelu naisseura tai muu huvi. Meillä olla laaja-alainen konsepti pakko tehdä palkjon pieni asia. me välttä byrokratia ja verosuunnittelu on meillä hyvä.
Me saada hyvä työntoja ravintolaan, kun saada työllistystuella tarjoilija, monesta koulusta meillä aina työharjoittelija me kouluttaa häntä ja tarjoa ruoka ja muuta mukavaa.Perskoululaiset vaan huono kun ei ajokortti ei vpoi laillisesti ajaa pizza taksi.
Muuten hyvä.

Äänestä
  • Nyt markkina hyvä, paljon vanha ihminen ja he soittaa meille, me viedä ruoka sille kotiin ja saada maksu, Vanha maksaa usein reilu. Vuositunnen alku ei ollu vielöä niin paljo vanha asiakas oli melkein kaikki nuori. ja haluta vain syödä ýöllä, vanha syö päivä. se parempi myös meille. Nyt me olla suunniteltu vanhalle sopivat ruoka, ja ottaa lehmän maito valikoima, kolme eri koko keyvyt maito. Joskus vanha mummu syödä vähän ja jättää ruoka, toinen ravintola viedä se seuraava mummu olla ekologinen mutta huono morali, Me neuvotellea nyt kaupungin kanssa vakituinen ruokajakelu, meillä hyvä tarjous ja ostaja suosia meitä. Näin toimia ruoka kehittely ja markkinointi, meidän ketjua auttaa Abdil-nimin mekonomi joka suomi19 vuosisata 94 vuosi hyvä todistus. Abdi sanoa että pitä olla korkea morali, muuten ei kauppa jatku ainakaan kaupunki jos jäädä kyrvähtää asiasta kiini. No sinä tiedä asia hyvi.
    Kun olla liikeyritys kulua muutakin voiteluaine kuin ruokaolja.
    Me ei juoda itse mutta tarjota virkamies pikku iltapala ja hyvää konjakki,,
    Iso herra virkamies viedä talliinan iloiseen taloon. Virkamie usein halu ruoka,viina ja nainen. No broplem me järjestää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Suoramarkkinointi kirjoitti:

Väärä tieto toisella palsatalla joku (sanon vaan) väittää väärää

Kyllä me voi osta sika ihan hyvin tänne minun ravintola. Kun se van vlmiiksi tapettu ja palana. Me ei itse syö mutta laittaa se saastaliha suomalaisen ruoka. Joku muslimi ei laita sikaruoka mutta me laitta, eri lahko sinä tietää.

Kaikki hyvä no broblem. Me maksaa hyvä raha tai järjestää paljon ilo. No byrokratia tai pereri ongelmaa.

Ja kun minun äiti ja 8 tätiä tuli lapsikatraan kanssa Suomeen 19 vuosisata 92 vuosi. He osti vahinko sikanauta jeuheliha, kun ei ymmärrä että joku tyhmä laitta sika pakettiin.

Meidän suku työllistää paljon eri busines asioita, matala kynnys alka työ.

Laitta viesti minä soitta sinä, terve Awalle Mohamed Mohamed

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu