Kouvolan valtuusto on moitteiden kohde. Ei mikään ihme kun päätöksiä tekee ihmiset joiden tieto on liki nolla muunmuassa rakentamisessa. Lisäksi uhittelua että eräät päätökset tehdään kaksi kertaa. Tosin tehtiinhän kuntaliitostouhussakin kaksi äänestystä.
Motiivia valtuuston kuvioon tulee kun tiedetään heidän toimivan Ratamon johtoryhmässä seuraavat 5 vuotta (ehkä enempikin)
Meneekö oikein
3197
4
51
Vastaukset
- Kerrostalonmies
Tottakai se valtuuston tasoa parantaisi, jos sieltä persut lähtevät laskevan kannatuksensa mukana ensi vaaleissa. Tervemenoa myös vihreille. ..
- Kaupungintyöntekijä
Mutta sanokaapa Kouvolan valtuustossa kuka tahansa oman mielipiteensä asiasta, niin ei sitä uskalla tehdä kukaan. Sielä on vanhoja jääriä paljon töissä.
- puolue
Valtuusto on pelkkä kulissi. Leikitään temokratiaa. Tausta orkesteri sanelee tai tekee ja pakkottaa hyväksymään. Eli aito komminismi. Kouvostoliitto
- mikätänään
Koominen seurakunta Tulokset puhuvat puolestaan. Kun soppaan lisätään lamminmäki & larikka niin alamäki jatkuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1047324
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985243Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163496Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333422Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352534Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411465Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?501298