Voe pyhä sylvi millainen toimittaja haastattelee.. ja jos otatte tekstityksen käyttöön (minä otin kun en saanut selvää mitä Tuomakselta kysytään ) niin meno ei kun paranee.. Hohhoijaa millasta touhua, yrittäsivät edes..
https://www.youtube.com/watch?v=HNumLQ_X8PQ&spfreload=10
https://www.youtube.com/watch?v=HNumLQ_X8PQ&spfreload=10
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voi haastattelija parka. Niin siinä käy, kun yrittää jutella superälykkäälle ihmiselle. Noh, olisin kyllä itsekkin aivan paskanjäykkänä, jos pitäisi yhtäkkiä Holopaista haastatella ja vieläpä todella vaikeasta aiheesta (levyn teema siis DNA-kierto). Yhdyn samaan, kuin eräs videon kommentoijista: " Tuomas can be a lil bit terrifying"
Kaikesta huolimatta luulisi Tuomaksen 20 vuoden aikana jo tottuneen huonoihinkin haastattelijoihin.
Floorin haastattelu menee jo paremmin. Ilmeisesti Holopainen on jotenkin pelottava haastattelijoille. Onhan se vähän pelottavaa haastatella jotakuta jota pidetäämn nerona esim. englannissa.
No siis ymmärrettävää sinänsä, mutta minulle jää vaikutelma että haastattelija on huonosti valmistautunut työhönsä tai sitten asenteellinen, koska kaivamalla kaivaa aihetta ikäänkuin tahtoisi Tuomaksen sanovan että on ateisti, mitä hän ei kuitenkaan tee.. Samalla tavalla se saa Holopainenkin joskus multaa arkkunsa päälle kuin kaikki me muutkin kuolevaiset, ei kait sitä tartte pelätä, osaa tehdä musiikkia kyllä, mutta muuten ihan tavan pulliainen, kuin kuka tahansa meistä, eikä edes koskaan nosta itseään mitenkään kenenkään yläpuolelle.. päinvastoin on erittäin nöyräkin kaveri, enkä edes usko, että pahemmin piittaa "palvonnasta".