kertoisitteko miten saa nopeesti poistettua finnejä naamasta..
minulla on aika paljon finnejä otsan alueella ja haluaisin vinkkejä poistoon.
Ei ole aknea minulla.
pari kysymystä:
-Auttaako hammastahna oikeesti poistoon
-Tuleeko rasvaisesta ihosta finnejä
-Auttaako se merisuola vesi juttu oikeesti?
Vastauksia?
minulla on aika paljon finnejä otsan alueella ja haluaisin vinkkejä poistoon.
Ei ole aknea minulla.
pari kysymystä:
-Auttaako hammastahna oikeesti poistoon
-Tuleeko rasvaisesta ihosta finnejä
-Auttaako se merisuola vesi juttu oikeesti?
Vastauksia?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kuulemma jos juo paljon vettä niin finnejä ei pitäisi tulla:)
okei kiitos tästä :)
Pyh, pyh! Kuulepas sinä siellä, jos näpyt saisi pois pelkällä veden juonnilla niin eihän täällä maailmassa olisi kellään näppylöitä! Niin näköjään oot puoliksi orava, kun et tajua asiaa. Tässä oikeita HOITO-OHJEITA näppyihin:
-Puhdista, kosteuta ja rasvaa ihoa vähintään kerran päivässä, oli hyvä jos kahdesti päivässä, aamulla ja illalla. Liiallinen talin tuotanto aiheuttaa näppyjä, eli iho rasvoittuu.
-Jaksa. Älä luovuta! Jos luovutat vaikka pariksi viikoksi, joudut aloittamaan ihan alusta. Ei kannata pitää ollenkaan, päivänkään väliä ihon hoitoon.
-Puhdista, kuori, kosteuta ja rasvaa! Ihon puhtaaksi hoitaminen aamulla ja illalla ei vie päivästäsi kuin alle puoli tuntia.
Tässä suosittelemiani "aineita":
1. Puhdistus. Saarentaika teepuusaippua tai acon puhdistusgeeliä.
2. Kuorinta. Huomioithan, että kuorintaa ei tehdä päivittäin vaan 1-2 kertaa viikossa, mieluiten vaikka suihkun yhteydessä. Lv:n kuorinta-ainetta voin lämpimästi suositella! Se ei ole liian vahvaa, mikä voisi ärsyttää ihoa. Lv:n tuotteet ovat hellävaraisia, mutta tosi hyviä.
3. Kosteutus. Osta jotain misellivettä. Saarentaika myy esimerkiksi eri laisia vesiä, rasvoja ja paljon muuta ihosi hoitoon!
4. Rasvaaminen. Lv:n rasvat ovat hyviä, samoin acon ja Saarentaian.
Huomioithan että et käytä samaan aikaan montaa eri tuotemerkkiä, sillä se voi ärsyttää ihoa!
Toivottavasti tästä on joillekin apua!:)
Siis itse olen kokeillut siis IHAN KAIKKEA tuohon ongelmaan, mutta ei. Mikään ei auta. Jos jotain niin pahantaa. Koittaa vaan pestä kasvoja ja Olli koskematta kasvoihin niin parhaiten toimii.