DJ huijausko? Valitkaa tarkkaan..

Hapetus

Te jotka mietitte dj:n palkkaamista. Harkitkaa huolella kenet pestaatte. Olimme kaverin juhlissa, joihin oli palkattu tiskijukka, dj Roni.

Mies mainosti itseään näyttävin sivuin, jotka lupasi hyvää. Nuorekas energinen tyyppi, varmaan handlasi homman. HAH! Paikalle saapui väsyneen näköinen vanha mies, joka soitti kaikkea muuta kuin tanssimusaa, mutta vaihtoi musikkia jos osasi toivoa jotain erikseen!?? Eli illan vieraat kasasivat hänen ohjelmistonsa!! Mitään välispiikkejä ei tullut, dj linnottautui mahdollisimman näkymättömäksi omaan loossiinsa.

Tämä tiskaava jukka soitti kaikkiaan 4-5 tuntia valmiita settejä, joita ei ollut selvästi edes suunnitellut, eikä hoitanut välispiikkejä ollenkaan. Ei esitellyt biisejä, nostattanut tunnelmaa, mikä kai nyt luulisi olevan palkatun soittajan eka tehtävä. Kaikesta tekemättömästä työstä laskutti 5 hunttia! Siis oikeasti viisi sataa euroa!!! Itse teen töitä kolme päivää saadakseni tuon, ja olen sentään oman alani ammattilainen.

Varokaa siis mitä tilaatte. Valitkaa soittaja huolella. Älkää uskoko kirjattuihin referensseihin vaan pyytäkää videomatskua näyttönä keikoista. Oppikaa tästä!

2

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ammattivaihtoon

      Hyvä uravinkki. Lataan netistä setin biisejä ja painan roundplayn -oon dj. Ei kai tota helpommin voi enää rahaa ansaita.

    • Kaispaah

      Me maksettiin neljän hengen bändille ton verran.. Ja sovittivat vielä biisin erikseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      90
      7177
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7099
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      118
      6320
    4. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      97
      5428
    5. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5245
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      42
      5141
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4625
    9. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      3
      4134
    10. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3655
    Aihe