Palaaminen exän kanssa yhteen vai sitten ihan jotain muuta?
Mitä uusi alku tarkoittaisi sinulle?
15
362
Vastaukset
- alkaauusi
Jotain ihan muuta ja ennenkokeilematonta.
- sanontoja
Mä olen jo alkanut ja olen itse asiassa iloisempi kuin vuosiin. Uusia harrastuksia, uusia ihmisiä, uusia kokemuksia. Ei siinä eksässäkään mitään vikaa ole, mutta tiedättehän sanonnan "Älä valitse sellaista jonka kanssa voit elää, vaan sellaisen jota ilman et voi elää". Hänen pitäisi olla melkeinpä täysin eri ihminen, enkä ole vakuuttunut siitä että on joten antaa menneiden olla.
- aattelennäin
No alkua uuden ihmisen kanssa tietysti. Sitä että oikeesti joutuisi miettimään elämisen lähtökohdat uusiksi, myöskin. Että nostaisi vihdoin ne asiat etusijalle, jotka elämässä etusijalle kuuluvat: rakkauden, oikean ja aidon parisuhteen, kuulumisen toiselle myös fyysisesti.1
- Jaksaaeijaksajaksaa
Nykyisen suhteen hylkäämistä, koska viimeksi eilen totesin, miten vähän aikaa hänellä on elämässään minua varten. Suhteen alussa koin itseni tärkeäksi ja hän huomioi minut paljon paremmin, mutta nyt sen minun tilan ovat vieneet myös ne kaverit ja harrastukset. Mietinkin miksi roikun niissä pienissä hetkissä ja yritän pitää yksipuolisesti liekkiä yllä ja odottelen audienssia viikkotolkulla, että tavattaisiin. Eksät ovat eksiä, mutta ne pari parisuhdetta ovat olleet lähempänä sitä miten itse haluaisin elämäni toisen ihmisen kanssa jakaa, nykyinen ei vaan tunnu ymmärtävän, vaikka asioista on keskusteltukin.
- Eihänvanhaanpalaaminen
Tarkoita uutta alkua.
- Mitäteet
sillä tiedolla kenenkin kohdalla?
- uusiAlkuN
Perhe yhdessä, toisiinsa uudestaan tutustumista, yhteisiä hetkiä, rakkautta
- Mitäsitävanhojamärehtiä
Kyllä se olisi rakkautta uuden rakkaan kanssa, suhteessa jossa koen olevani rakastettu. Vanha olisi mennyt. Kaikella on elämässä tarkoitus. Ihmisilläkin jotka eteemme tulee.
- Näinmenee
Uusi alku alkoi minulla jo toissa vuonna, siihen ei kuulu ainoatakaan kaksilahkeista, varsinkaan rakkauden muodossa!
- uusioisparempi
Jotain muuta, kun vanhaa kumppania.
- Perhonenn
No vaikkapa kaikkea sitä mitä olen jo jonkin tehnytkin.. Töitä, opintoja.. Kai olen vähän ihastunutkin.. Ei kai sitäkään voi kieltää.. Tuli taas ihan puun takaa sekin.. Ei kirjaimellisesti mut kuitenkin. :)
- Perhonenn
Tämän vois tähän lisätä.. Opiskelupaikassa hänet näin..
Eikä minulla ole kahta ihastusta, niin kuin joillakin muilla tuntuu olevan. - Perhonenn
Tai ei mitään sittenkään.. Unohda koko juttu. Tajusin jo ettei ihastus ollutkaan molemminpuolista.
Poistun.. Heippa..
- eivanhaaainakaan2
Uusi alku voi olla joko eroon pääsyä vanhasta suhteesta tai uuden ihmisen tapaamista. Viimein saavuttamassa molemmat kohdat:-)
- vaikkavaakatasolla
Se tarkottais häntä elemään jollakin tasolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837