Hyvällä ystävälläni on tulossa syntymäpäivä ja hän täyttää 18 vuotta. Minulle on totaalisesti tullu lahjaideoihin black out. Haluaisin antaa hänelle jotain omalaatuista en vain suklaalevyä taikka viinapulloa, mutten keksi mitä.. Olisi kiva jos teillä olisi jotain hyödyllsiä ideoita minulle :)
Se olisi 18wee!! Lahjaideaa tytölle
13
78
Vastaukset
- joku_tyyppi
Joku (persoonallinen) koru? Itsetehty tyynyliina, sukkapari, patalaput tms?
Jonkin sortin humoristilahja voisi olla nalle tms ;) - möllikkä
Komppaan edellistä, huumorimielessä voisi hommata jotain. Ja jos kyseessä 18w niin jotain hassunhauskaa erotiikkaliikkeestä, siitä pitkät naurut kaikille. Sieltä löytää vaikka minkänäköstä hilavitkutinta. Itse sieltä joskus lahjoja katellut ja aina jotain löytynyt :D
Jos ei muuta niin lahjakortit toimii aina :) - lahjaidea
Miten olis tämmönen: http://www.uniikkilandia.fi/dog-tag-avainkoru-omalla-valokuvalla-p-852.html - jollain vauvakuvalla tai yhteiskuvallanne vaikka ja hauskalla runolla? :)
- hjumor
huumorilla mennään, iso musta dildo.....=D ja lahja pakettiin teksti avaa kun olet yksin!!!
Kaulaketju,ranneketju,lahjakortti,korvikset.ym ym
- Edulliset
www.edulliset.com on täynnä lahjaideoita
- gamecube
Mies strippari,tekomuna,tuoksuvaa liukuvoidetta.Moottorikäyttöinen panokone.
- valokuvaesitys
Jotain uuttaa ja kaunista http://aavikkoruusunen.blogspot.fi/
- suklaasimmu81
Lahjakortti johonkin ystäväsi lempiliikkeeseen ja pieni pullo kuplivaa :)
- OsmoO
Onko ihan kaveri vai muutakin? Mites joku tällainen? http://www.otamunrahat.com/poikaystavatyyny/
- Tanja123Tanja
Suosittelen - Kukat ja konvehtit yhdessä kimpussa - https://www.facebook.com/bonbonkukka
- Tanja123Tanja
suosittelen - facebookisissa - bonbon kukka - kukat ja konvehtit yhdessä kimpussa :)
- HATTARAKONE
Hyvä palstan väki. Herkulliset hattarat juhliin ja arkeen tuo teille ammattitaidolla hattarakone.fi
Tulemme mielellämme teidän juhliinne tarjoilemaan herkullista, iki-ihanaa hattaraa
koneen voi myös varata ilman kokkia.
tiedustelu/lisätiedot
puh:0408493863
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup272754Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1202652Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua342161Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.592043Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4081595- 601123
- 2591049
- 541047
- 151966
- 45938