Kirjoita yksi positiivinen viesti tämänviikon aikana. Aihe on vapaa.
Positiivinen viesti
positiivistä
872880
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 87
Vanhimmat
Toivottavasti kukaan Rautalammilla ei pahoita mieletään tällä viikolla. :) Mukavaa viikkoa melkein kaikille.
Koska aihe on vapaa ,niin , nääs , voiko tältä palstalta ostaa pyllyn ? Mielellään naisen ,ja mielellään kommandona . Tosin ei kovin vanhaa , että ne rollaattorilla arkkuun rullaavat saa jäädä , nääs . . .
..eli Billille kävis miehenkin ruskee reikä, kiva että sinäkään et ole täysin rasisti kun etvalitse kohdettä sukupuolen mukaan. Tuo rollaattoreilla rullavien syrjäyttäminen jo liippaa rasistisuuteen.
Kertoihan kansanedustaja Anna Kontula plogissaan eilises uutisen mukaan että Vantaan Tikkurilassa sijaitseva K-supermarket Yliveto on päättänyt kieltää koululaisia tuomasta reppuja ruokakauppaan ja pitää tuota rasistisena. Että näin,
Kuka on billdollar nimimerkki?
Suonenjoki on kaunis paikkakunta. Hiljainen, rauhallinen. Se millainen paikkakunta on, on meidän itsemme kuva. Minulla muistoissa on suonenjoesta hiljaisuus, pitkät pellot ja kesän aamuyön aamukaste unohtamatta mukavia ihmisiä ja loistavia ulkoilureittejä. Kun muuttaa kauas ja avaa silmänsä näkee sen mitä on menettänyt.
Onneksi on muutos persunainen kyllästyttää
http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/vaaligalleria?emp=po-.pk-a.pg-.pp-.pd-9.pn-&fb_ref=Default&empa=2#4427
Tämäpä helpotti selvitystyötä rollaajasta ja taustajoukoista. Terveisiä myös Varkauteen.
Viikon hyvä asia.: )
on ollut muutaman päivän hiljaa. Tosi positiivista.
Israelin johtajuuden vaalit ! Sen tuloksena voidaan arvailla montako palestiinalaista
lasta naista ja vanhusta haudataan kuukauden sisällä ?
Entiset SS miehet marssivat jälleen latviassa ,se saattaa olla suomenkin sotahulluille hyvä asia.Toisille ei.
S-marketissa on hyvää mämmiä.....olen syönyt monta tuokkosta.
Suonenjoen liikennevalot veti vihreesä aallossa ...ei pahoja ruuhkia kuin s-marketin pihas........
Kävin katsomassa suonenjoen kirkkolanniemessä joenvarsitieltä rantamaisemaa. Maisemaa oli raivattu ja siivottu. Alue on säilynyt sellaisenaan kymmeniä vuosia ja toivottavasti säilyykin. Jokimaisema ympäristöineen on ainutlaatuinen, kiitokset joenvarren raivauksesta hyvää jälkeä.
Muuten olisi hyviä asioita, mutta aika monta hullua kirjoittajaa seassa!
On niitä paskempiakin paikkoja kuin Suonenjoki. Dorkat kun siivoaisi pois katukuvasta niin erittäin hyvä.
http://www.healingeagle.net/Fin/Quotes/NarcisChar.html
Positiivista on, että ihmiset ovat ennenkin kohdanneet vaikeita ihmisiä, ja että on olemassa edes jonkinlainen koodisto jolla käsitellä asioita sellaisen sattuessa kohdille.
Olen oppinut kävelemään takaperin. Ennen en osannut. Olen nähnyt asiat joita on tapahtunut, ja huomannut niiden tapahtuneen todellisesta syystä. Kaikki mitä olen kuvitellut tapahtuneen väärällä tavalla ovat selvinneet loppujen lopuksi, ja huomannut niidenkin johtuneen omista toimistani. Ei ole olemassa kohtaloa tai karmaa jonka mukaan pitäisi toimia. Olen oppinut huijaamaan väistämätöntä. Olen tehnyt vaihtokauppoja ja huomannut voittavani, vaikka valintahetkellä uskoin häviäväni. Nyt kun kaikki vyyhdet on selvitetty ja ollaan puntit tasan tilanteessa, edessä aukeaakin aivan tyhjä kenttä täynnä lukemattomia mahdollisuuksia.
sain pesää!
Jee jee!
jess jess!
En usko! Et oo saanu. Onko todisteita?
Hyvä ilma, yt:ssä ei tullut kenkää ja kissa vihdoin terve, skumpan paikka! Hyvä aloite tämä.
naiset hiukan vähemmän rumia kuin jyväskylässä :)
mitä vithua... onko täällä naisia...
Näin viime yönä unta joulusta, lumikinoksista, järvestä joka on jäässä, ulkotulista, askelista lumessa, joulukuusesta täynnä koristeita, suuresta talosta, jouluaaton illasta jolloin ei ole enää jäljellä muuta kuin hiljaisuus ja rauha luonnossa ja ihmisten mielissä, yhteisestä elämästä tulevien joulujen rakkaiden kanssa ja tähdistä jouluaaton taivaalla.
Kun elää niinkuin tuntee oikeaksi ja on sinut itsensä kanssa eiköhän se liene siinä. Lienee tarpeeksi myönteistä.
Onneksi aurinko sammuu joskus ja tämä ihmisten typeryys loppuu viimeistään silloin. Hyvä uutinen!
Mä oon yhä nasta kundi.
Kun olen vanha, muutan jonnekin merenrantataloon, jossa päivät pitkät maalaan tauluja ja kirjoitan ja kuvitan kirjan, jonka stoori on jotakin ihan tajunnanräjäyttävää. Sitten, kun olen tehnyt kaiken ennen sitä tarvittavan. Ennen luulin, että saatan kuolla kupsahtaa ennen kuin ennätän sinne saakka, mutta jos näin, niin sitten ei vaan ehtinyt muuttaa merenrannalle, maalata tauluja ja kirjoittaa kirjaa. Eikä sekään oikeastaan haittaa mitään. Silloin joku toinen voi muuttaa merenranta.....jne.
Oletko mykkä kilpikonna?? Se ei pääse koskaan pois rannalta:D ja linnut nokkivat sen kuoliaaksi... Painu takaisin mereen! Toivotaan ettei aurinko kärvennä hituria!
Onneksi eduskuntakin on rasistinen, kun osaa sanoa mielipiteensä.
https://www.youtube.com/watch?v=1-yP-eFx0iA
Olen HIV-positiivinen.
Oletko turvanpaikanhakijoiden ansiosta? #staypositive
Käyntikortissani lukee AIDS.
Täällä ei ole vastaanottokeskusta.
Ei täälläkään. Meillä on vaan kylä puolillaan Jammu-setiä, vanhainkotiraiskaajia, kouluampujia ja muita paloittelumurhaajia. Pidetään Suomi positiivisena, niin ei tarvitse neitojen kylänraitilla/koulussa/vanhainkodissa pelätä.
Maahantunkeutuja rikollisille on jo jaettu lähtöpasseja. Ehtoja kiristetään. Matut valittaa että Suomi tylymaa. Hyvä!
Aamulla kun heräsin niin muna seiso housussa. Jee en ole impotentti vielä!
Sitten huomasit että käsi olikin kaverin housussa?
Ekö se oli suussa. Maistu ihan paskalle? Oisko ollu siellä.. Nyt kyrsii prkeles!
Tavallista tarkempi lomittunut pikapoimintako
Aloitus on hieno, ja avautuu monille ikäisilleni. Suonenjoella on paljon positiivisia asioita, kun vain alkaa miettiä. Lähtiessäni sieltä 60-luvun loppupuolella töiden perään, jäin kaipaamaan laajaa ystäväpiiriäni. Muistelen heitä, pidän yhetyttä harvakseltaan. Moni heistä on jo jättänyt meidät. Viikon positiivinen viesti voisi olla tunnustaa, että on ylpeä suonenjokelaisuudestaan, ja jonka 66 vuoden muualla olon jälkeen tuntee edelleen olevansa suonenjokelainen. Ei se, että kotipaikkakunta ei voinut tarjota suurille ikäluokille töitä, on vain tosiasia joka pitää hyväksyä.
Joku ihana suonenjokinen nainen oli antanut tuntemattomalle Facebookin kautta 150000€
On oltu niin rakastuneita💟
Positiivinen olisi, että saisin rahani takaisin suonenjokelaiselta huijarilta. Osoitekin riittää minulle positiivisesti.
Huh ei ollut aamulla krapula jee....👍
On ollut rahakas nainen 150 000€ tykkään
Miten noin tyhmällä voi olla noin paljon rahaa 🤔
On vaan tyhmä👍
Muna suuhun nammm..…💋💋
Heäsin aamulla , katsoin tilin saldon 27 000 € jee , ei huijattu eilen !
On positiivistä.....
Helander heitti keihästä yli 85m Paavo Nurmi kisoissa Turussa eilen. Mitalli saumat MM kisoissa. Positiivista
Keväällä pilkotut polttopuut kuivuvat hyvin.
Mansikassa paljon kukkia ! Hyvältä näyttää .
Hivasieni on jo lähtenyt vitustani.
Surullista katsottavaa nämä häiriintyneiden viestit.
Olet itse häiriintynyt. Et vaan tajua sitä! Mee hoitoon...
On juhannuksen aaton aatto. Kohta saa kaljoo ja grillimakkaroo. Ja pääsee uimaan...
Näin juhannuapäivänä on kaljoo jäljellä.... Ei lopu juominen sano jamppa tuominen!
7 tyhjää tölkkiä löytyi aamulenkillä. 1,05 egea puhdasta verotonta tuloa ja hyvä mieli.
Näin kesällä ei tarvitse uunia lämmittää. Säästyy polttopuut. Tykkään
Mutta kylläpä teki hyvää lämmittää sauna työpäivän päätteeksi.
Kävin kalassa. Katiskassa oli hauki. Laitan pakkaseen ja teen suolahaukea nam.
Kohta alkaa tv keihäskarnevaalit. Heittääkö naiset yli 60m. Miehet yli 80m, jää nähtäväksi...
Sadevesitynnyri täyttyi yön aikana.
Ensimmäiset polka mansikat poimittu. Nam...
Loppuu se kusipäidenkin rimpuilu lopulta.
Kohta karnevaalit.. Saisko vihdoinkin pillu..a!
Mitä lieltä olette?
T pilluu
Hiirenloukusta vajassa oli saalis, metsämyyrä söi viimeisen ateriansa.
S marketin kylmälaitteet toimii loppuviikosta. Bonukset kotiin
Ovatko kaupasta ostamasi tuomiset silloin monipuolisimmillaan.
Näin kauniin naisen lauantaina Suonenjoen torilla mansikkamarkkinoilla.
Näin Juicen lauantaina suonenjoen torilla!
Hyvin lauloi
Heräsin aamulla ei ollu krapula Kankkunen. En ottanut mitään alkoholia. Se on positiivista. Hyvä minä😀😃😄
Väinönkadun remontti saatu päätökseen!
pierasin eikä tällä kertaa mennyt yhtään kakkaa housuun
Sain pimpsalooraa.!
Positiivista ei ei. Ei tullu naisille moukarista mitallia.. Ei ei mä hajoan
Helle kelit jatkuu viikonlopun. Ihanaa tykkään auringosta😎
Onneksi vähän viileämpi päivä tänään, ei hellettä.
Ei ole krapula aamulla . On positiivista. ...
Hirven ammuntaa kuului metsästä.
Oletko varma, että ammuja oli hirvi? Jospa se olikin syyskuussa karannut Hakkaraisen lehmä?
Tuli metsärahat tilille tänään, saa nyt ostettua ruokoo ja kaljooo,,,,,
Hiljennä tok
Kohton suonejjok
Lapsena tiesi, että on tultu Savoon, kun tuli tuo kyltti.
Positiivista että ei ole lunta! Talvi on ihan out. En tykkää...
Asennekysymys, kuten koko elämä.
Joku valittaa ihan koko ajan tai jotakuta hankaa jokin jatkuvasti. Kyllä nämä valittajat voisivat mennä terapeutille avautumaan!