Fuk Long maaliskuussa?

mr_long

Moi,

Lähdössä helmikuussa Fuk Longille. Muutama kysymys heräsi vielä.

- eikös Saigonissa lentokentällä ulkomaanterminaalin vieressä ole kotimaanterminali mistälähtee lennot myös Fuk Longille? joten välimatkaa ei siellä ole.

- Onko joku tehnyt reissuja punaisten lyhtyjen alueelle omatoimisesti? tai onko vinkkejä hyvistä retksitä sinne oppaan kanssa?

- Onko vinkkejä parhaista mestoisa paneskella? Rannaltakin (bang beach) tämä onnistunee ok?

- Onko joku noihin aikoihin matkannut törmännyt horoihin? niitä kai siellä on? niitä halpoja tarkoitan. riippuu ilmesiseti säästä ja/ tai vuodenajastakin?

- Reissu ajoittuu uuden vuoden aikaan joten onko joku ollut uv aikana ja onko Fuk Longilla silloin moni paikka kiinni? baarit kai lähinnä? mutta miten bordellit? kiinni-auki?-kuinka monta päivää noin kiinni?vähän ristiriitaista infoa löytyy ja kai myös nk kohdekohtaista.

Mahtavaa jos saisi infoa, kiitos:)

1

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YstävänNeuvo

      Voi olla, että joudut vetään käteen. Vietnam on valovuoden päässä Thaimaasta mitä tulee prostituutioon, meinaan sen konservatiivisempaa maata et hevin löydä. Kai sitä prostituutiota sielläkin löytyy mutta se on erittäin hyvin piilossa. Sen sijaan Vietnamisssa on yllinkyllin naisia jotka ovat valmiita menemään länkkärin kanssa naimisiin lyhyenkin tuttavuuden jälkeen mutta se ei taida olla tarkoituksesi? Sen jälkeen pääsisit kyllä panemaan niin paljon kuin jaksat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      199
      2280
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      3
      2099
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      317
      1837
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      94
      1600
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      83
      1475
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1230
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1170
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1111
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1027
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      996
    Aihe