Moi,
Lähdössä helmikuussa Fuk Longille. Muutama kysymys heräsi vielä.
- eikös Saigonissa lentokentällä ulkomaanterminaalin vieressä ole kotimaanterminali mistälähtee lennot myös Fuk Longille? joten välimatkaa ei siellä ole.
- Onko joku tehnyt reissuja punaisten lyhtyjen alueelle omatoimisesti? tai onko vinkkejä hyvistä retksitä sinne oppaan kanssa?
- Onko vinkkejä parhaista mestoisa paneskella? Rannaltakin (bang beach) tämä onnistunee ok?
- Onko joku noihin aikoihin matkannut törmännyt horoihin? niitä kai siellä on? niitä halpoja tarkoitan. riippuu ilmesiseti säästä ja/ tai vuodenajastakin?
- Reissu ajoittuu uuden vuoden aikaan joten onko joku ollut uv aikana ja onko Fuk Longilla silloin moni paikka kiinni? baarit kai lähinnä? mutta miten bordellit? kiinni-auki?-kuinka monta päivää noin kiinni?vähän ristiriitaista infoa löytyy ja kai myös nk kohdekohtaista.
Mahtavaa jos saisi infoa, kiitos:)
Fuk Long maaliskuussa?
mr_long
1
473
Vastaukset
- YstävänNeuvo
Voi olla, että joudut vetään käteen. Vietnam on valovuoden päässä Thaimaasta mitä tulee prostituutioon, meinaan sen konservatiivisempaa maata et hevin löydä. Kai sitä prostituutiota sielläkin löytyy mutta se on erittäin hyvin piilossa. Sen sijaan Vietnamisssa on yllinkyllin naisia jotka ovat valmiita menemään länkkärin kanssa naimisiin lyhyenkin tuttavuuden jälkeen mutta se ei taida olla tarkoituksesi? Sen jälkeen pääsisit kyllä panemaan niin paljon kuin jaksat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1992280Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka32099Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3171837- 941600
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois831475Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001230- 671170
- 251111
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73996