Tähän verorahasi menee

487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuntuu uskomattomattomalta jutulta. miten on mahdollista täysjärkisten ihmisten antaa huijata itseään moisilla jutuilla. Vieläpä käyttää työnantajansakin rahoja moiseen toimintaan.
Eipä ole ihme, ettei mitkään rahat riitä kun yhteisiä varoja heitellään noin vain huijareille, jotka sitten kannustavat muitakin siipeilijöitä muuttamaan hyväuskoisten suomalaisten elätettäviksi.

Äänestä

Jos suomalainen tarvisi ei tippusi sentin senttiä ainastaan potkun päähän voisi saada

Äänestä

Mitkä rahat?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EroaValtiokirkosta kirjoitti:

Syy erota kirkosta

http://m.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1424705399081.html?pos=most-popular

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu