Ruotsi on mallimaa työnvälityksessäkin

Oikeaonsuuntaus

6

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Entinenruotsi

      " Ruotsissa on jouduttu lopettamaan maahanmuuttajien kotouttamiseen tarkoitettu työvoimaviraston ohjelma, kun paljastui, että sen kautta yritettiin värvätä taistelijoita Isis-terroristijärjestöön."

      Ruotsissa on paljon Isis terroristeja ja lisää tulee päivittäin kysymys on milloin Isis alkaa vallata ruotsin hallintokeskuksia? Nykyisin ruotsilla ei ole edes armeijaa suojelemassa kansalaisia ja näin se on helposti terroristien hallussa.

    • Ja mitähän tekemistä tällä jutulla on Ahvenanmaan kanssa???

      • Oltavavalppaana

        Tavallaan on kun te asioitte vain ruotsiin niin on siinä jotain yhteistäkin.
        Ahvenanmaa on myös otollinen Isisille kun on siinä hollilla ja mikä ettei se kiinnostaisi terroristeja kun ei mitään vasdustustakaan olisi heille. Poliisien tussarit on nallipyssyjä verratessa kokeneille terroristeille joilla järeämmät aseet. Ja onko varmaa ettei siellä jo ole muuttaneita terroristeja jotka helposti siirtyvät ruotsista saarellenne?


      • Mutta tuossa jutussa oli kyse Ruotsin työnvälityksestä, meillä täällä on oma AMS, eikä tuollaisia coucheja käytetä täällä. Joten aika kaukana ollaan Ahvenanmaan asioista.


      • Minareetittrakenteilla

        Ruotsi on lähellä siitä et varmaan väitä vastaan ja terroristit kulkevat missä haluavat ja onko varmaa ettei sielläkin saaressanne ole soluttautuneita jopa virkamiehinä?
        Tuo ruotsin pakolaisten vastaanotto on riistäytynyt käsistä ja sinne virtaa semmoisiaryhmittymiä jotka eivät ole pakolaisia vaan heillä on muut intressit muutolleen.


    • Samakaikkialla

      Mitä tarkoittaa että tullaan maahan pakolaiseksi, mutta sitten ollaankin lädössä terroristeiksi tappamaan muita ihmisiä? Onko näillä tulijoilla ollut ollenkaan mitään kuolemanpelkoa lähtömaassaan vaan kyseessä on vaan pelkkä rahastus muuttomaassa?
      Jotenkin tuntuu että ne jotka oikeasti tarvitsevat apua he eivät pysty lähtemään vaan jäävät kurjuuteensa kuolemaan. Pakolaiset mitkä nykyisin tulevat ovat hyväkuntoisia ja pääosiltaan nuoriamiehiä jotka varmaan eivät välitä auttaa niitä jotka ovat siellä kurjuudessa ja tarvitsevat oikeasti päästä saamaan oikeaa avustamista? Pakolaisten hankintaan pitäisi saada jotain järkevää valvottua huoltoa eikä mitään epämääräistä rikollisten vastaanottoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      59
      4054
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      94
      2419
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2072
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1803
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1601
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1536
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1222
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1148
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      110
      1125
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1062
    Aihe