http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/suden-vammat-johtuivat-aiemmista-hauleista/1994020
Taas paskalakit asialla. Vaikka susi olisi kuinka pelottava peto pelkureiden mielestä, tämä on jo pahimman luokan eläinrääkkäystä. Asutuksen ympärillä pyörivät sudet ovat juuri näitä salametsästäjärikollisten haavoittamia yksilöitä, eikä ole kuin ajan kysymys, milloin haavoitettu susi käy ihmisen kimppuun.
Perkele nyt kyllä on sen verran mitta täysi näitä urpoja, että joka kerta lähtee ilmoitus poliisille , kun vähääkään herää epäilys näitten tyhjäntoimittajien pössykkäpuuhailusta.
Ja missäkö asun....Pohjois-Savossa, maaseudulla.
Menee jo liian pitkälle
Sikailijatkiikkiin
3
54
Vastaukset
- NIIH
Rajan takana metsästävät ihan omilla luvillaan ja sieltä tulee silloin tällöin näitä raajarikkoja, näistähän toki voi piipertäjät syyttää salametsästäjiä. Oletkos nähnyt salametsästäjiä salaisissa puuhissaan? Montako olet saanut käräytettyä?
- 1020
heh....toi oli jo täysin epätoivoinen yritys :)
- juuh.....niih
Kanadassa metsästävät näitä omilla luvilla. Silloin tällöin uivat tänne Sonkajärvelle. Poliisi vainoaa ja syyttää metsästäjiä eikä ymmärrä, että asialla ovat kanadalaiset. Suomessa ei salametsästetä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää482297Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722193Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1362017Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut432012Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie501951HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981745Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1061693Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta21622Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241514Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1851138