Tummentuma rinnassa

Huolestunutt

Hei, olen 17 vuotias nuori nainen ja minua on alkanut huolettaa oikeassa rinnassani oleva pigmentti muutos. Se on vähän alle tennispallon kokoinen hieman ihoa tummempi läiskä. Aluksi ajattelin ettei se ole mitään, mutta nyt huolestuttaa kun se on jo useamman viikon ollut siinä, ehkä 4-5 viikkoa.
Mitään oireita ei ole ollut eikä rinta arasta. Olen tunnustellut, mutta en havainnut mitään epätavallisia kyhmyjä omasta mielestäni. Aikaisemmin myös saman rinnan yläpuolella oli hieman pienempi samanlainen tummentuma, mutta sitä ei onneksi enää näy niin voimakkaasti. Tämä isompi on rinnan oikealla sivulla ja ulottuu nännipihaan.
On ollut aikeena mennä käymään terkkarilla mutta ajattelin jo etukäteen kysyä täältä mielipiteitä, sillä sinne meno on melko iso kynnys itselleni.

0

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sannan kirja USA:n bestseller!

        "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
        Maailman menoa
        42
        10586
      2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

        Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
        Yrittäjyys
        126
        10142
      3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

        ...ei tykänny Sanna Marinista
        Maailman menoa
        22
        7927
      4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

        Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
        Maailman menoa
        177
        6334
      5. Metsäalan rikolliset

        Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
        Sotkamo
        32
        4933
      6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

        Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
        Ikävä
        56
        4743
      7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

        Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
        Maailman menoa
        117
        4076
      8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

        Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
        Maailman menoa
        125
        3429
      9. Missä vaiheessa

        Päätit luovuttaa suhteeni?
        Ikävä
        62
        3147
      10. Adonikselle

        Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
        Ikävä
        226
        3095
      Aihe