Tasa-arvo: pidetään yhtä

estfin

Tässä informaatiosodan verkostossa on välillä vaikeaa tunnistaa oikea mielipide trollailusta. Mutta onneksi me itämerensuomalaset kansat pidämme yhtä ja jätämme Venäjä-trollit omaan arvoonsa. He saattavat esittää isänmaallista suomalaista ja haukkua virolaisia, mutta oikea isänmaallinen suomalainen tuntee kyllä virolaisen veljekseen.

Älkää virolaiset siis uskoko ja provosoituko tämän palstan valheellisista jutuista, koska kaikki Viron vastainen kirjoittelu on peräsin yhden ja saman Venäjä-trollin näppäimistöltä!

Virossa ei valtapuolueisiin kuulu onneksi Perussuomalaisten kaltaista ultranationalismia ajavaa puoluetta. Tuokaamme siis virolainen suvaitsevaisuus myös osaksi suomalaista kulttuuria.

Suomi ja Viro: aina yhdessä!

2

159

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asenteet

      Siinä tapauksessa toivon että levität veljeskansa-sanomaa ensin virolaisilla keskustelupalstoilla. Ongelman ydin on nimenomaan Virossa ja virolaisissa. Sitä saa mitä antaa.

    • turhapucrypttatarpoistab

      Se on ainakin varma, että ryssä tappaa vaikka koko Euroopan tunteakseen turvallisuutta. Jos mongooli imperiumi ei olisi aikoinaan romahtanut, niin koko Euroopalla olisi nyt parempi olla, mielisairaat murhanhimoiset itäslaavit olisivat joukko hajanaiia kuningaskuntia ja tasavaltoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      201
      1953
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1146
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      171
      1031
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      966
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      861
    6. 69
      772
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      99
      752
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      74
      692
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      329
      646
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      23
      637
    Aihe