Tässä informaatiosodan verkostossa on välillä vaikeaa tunnistaa oikea mielipide trollailusta. Mutta onneksi me itämerensuomalaset kansat pidämme yhtä ja jätämme Venäjä-trollit omaan arvoonsa. He saattavat esittää isänmaallista suomalaista ja haukkua virolaisia, mutta oikea isänmaallinen suomalainen tuntee kyllä virolaisen veljekseen.
Älkää virolaiset siis uskoko ja provosoituko tämän palstan valheellisista jutuista, koska kaikki Viron vastainen kirjoittelu on peräsin yhden ja saman Venäjä-trollin näppäimistöltä!
Virossa ei valtapuolueisiin kuulu onneksi Perussuomalaisten kaltaista ultranationalismia ajavaa puoluetta. Tuokaamme siis virolainen suvaitsevaisuus myös osaksi suomalaista kulttuuria.
Suomi ja Viro: aina yhdessä!
Tasa-arvo: pidetään yhtä
estfin
2
144
Vastaukset
- asenteet
Siinä tapauksessa toivon että levität veljeskansa-sanomaa ensin virolaisilla keskustelupalstoilla. Ongelman ydin on nimenomaan Virossa ja virolaisissa. Sitä saa mitä antaa.
- turhapucrypttatarpoistab
Se on ainakin varma, että ryssä tappaa vaikka koko Euroopan tunteakseen turvallisuutta. Jos mongooli imperiumi ei olisi aikoinaan romahtanut, niin koko Euroopalla olisi nyt parempi olla, mielisairaat murhanhimoiset itäslaavit olisivat joukko hajanaiia kuningaskuntia ja tasavaltoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1302751Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/722082Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341780Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee211665- 1191616
- 1391316
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881084Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441035"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48982Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917