Kokoomus-yle kirjoitti jokaiseen mahdolliseen mediaan että Keskustapuolueella jyrkkä lasku!Tarkempi tutkinta osoittaa että kannatus oli tippunut n.2%yksikön verran.Keskikaljakohulla höynäytetyt reagoi asiaan joten tiputus on marginaalinen.Kokoomus-yle liioittelee ja polkee tuloksia vauhdittaakseen Nato-kokoomuksen pohjamudissa olevia kannatuslukuja jotka lienee todellisuudessa jossain 10% paikkeilla!Nato-sotkut ja terveydenhuollon alasajo SOTE-uudistuksella tietää Kokoomuksen pahinta karilleajoa sotien jälkeen!
YLE VÄÄRISTÄÄ GALLUPIT
uutisjoutsi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kepuleiden kannatus ei ole koskaan noussut noihin lukemiin, joita on esiinotettu.
Matti Vanhasen ja noiden muiden rosvojoukkioon kuuluvien tyleminen ehdokaslistoille oli Kepumafisojen suurin virhe.
Nyt kun vielä Paula Lehtomäen lehtolapsi Talvivaara aiheuttaa SUomen historian suurimman ympristökatasrofin, on soppa selvä.
Joo mutta kannatus on riittävää ettei jouduta Nato-sotiin.Sehän tässä on tärkeintä.Kokoomus seuraa Amerikan tavoitteita ja länsiarvoja.Ei Suomen ja suomalaisten!Kepu pelastaa siltä tuholta.Talvivaara on yksi sama miten siinä käy!
Vanhasen hallitus.
Kemijärven sellutehdas lopetettiin. Ja samaan paikkaan perustettu Arktos Oy tuotti valtiolle vahinkoa 700 miljoonaa.
Ruokokjelppi sekoilu yli 300 miljoonaa ja yrityskonkursseja lipo sata.
Talvivaara tähän mennessä valtion rahaa uponnut melkein 500 miljoonaa. Ja ennen eduskuntavaaleja turva-altaat pettävät, jonka jälkeen jätevedet laukeaa vesistöihin hallitsemattomasti. Keskustapuolueelle perustetaan ihan ikioma patsas ja Paula Lehtomäki saa omansa.
Haista vittu, Talvivaaran paskat on saatava pysymään tehdas-alueen sisäpuolella ja Suomi Natoon mahd. nopeaan!
Talvivaaran paskat laukee muutaman viikon sisällä vesistöihin.
Jos nyt olet seurannut kevään tuloa ja vesiensulamista.
Kepu laskussa ja persut nousussa.