Tuli juuri ajeltua 2012-mallin Octavialla, en kyllä ymmärrä mikä noissa viehättää. Jäätävä sisämelu nastarenkailla, sisusta kaikin puolin helvetin ruma, ratin äänenvoimakkuusrullaan osuu vahingossa kun kääntää rattia risteyksessä ja napit muutenkin hankalat sekä epäloogiset, eikä muutenkaan mikään erityisen vakaa tai hyvän tuntuinen ajettava..
kuin myös-11 Superbia ja tuli yllätyksenä kuinka huono tuo oli ajaa. Kori kallistelee paljon ja tuntuu kuin auto olisi pahvista tehty, ei mitään vääntöjäykkyyttä. Tuon luokan auto ja rengasmelu oli hirveä. Ohjaustuntuma puuttui kokonaan sähköisen tehostimen takia ja 140-heppainen TDi kone ei kyllä tehnyt tuosta mitenkään erityisen nopeaa... Ensimmäinen DSG auto jota ajoina ja minuun jätti kyllä pienoisen pettymyksen tuo vaihdelaatikko sen suhteen kuinka paljon tuotakin oli hypetetty. Sisusta oli melko muovinen mutta tilaa oli ihan hyvin. Itse pidin kyllä samanikäistä Passattia samalla koneella huomattavasti parempana autona ajaa.
suberb on yhtä äänekäs kuin octaviakin.
eipä noita kannata viroonkaan lähteä viemään äänieristykseen.helpompi ostaa oikea laadukas auto
Skoda on hirveä halpaskeida!
13
197
Vastaukset
- realismia.kehiin
No mitä voi odottaa "140-heppainen TDi kone" …. heppoja pitää olla > 200 niin tuon painoluokan auto alkaa jo kulkea.
- Realismiakopperossa
Siinä on nyt Skodaheeboille asiallinen aloitus oikeasta, koetusta pers`tuntumasta moiseen vehkeeseen. Silkkaa asiaa. Kerrotun tapaista mäkiautomeininkiäkö ihmiset oikeasti haluavat ja maksavat siitä vielä rahaa?
- julli76
Katsotaan ensi viikolla helmikuun myyntitilastot, niin nähdään mitä ihmiset oikeasti haluavat. Ei Skodaa ole pakko ostaa.
- OstajatPäättävät
Miksi tämä vepsukkainen aloittaa uuden ketjun? Tätä CopyPastea on käytetty jo. Ei pelkkä nosto riitä, kun luodaan suurta mielikuvaa "jatkuvista valituksista kaikkialta".
- virhepaha
joulukuu oli skeidan duppauksen aikaa,myyjät lupasivat skeidat rekisteriin vasta tammikuussa ja maksu myös.silti skeidaa ei myyty kuin 200kpl tammikuussa,loput halppisliisingillä,luulen että nyt helmikuussa pudotus on todella raju.
- ArvauksiaPeliin
Nyt ei leikitä jullinjuntin keksimillä trollikertoimilla korjatulla tilastolla. Montako Skodaa virallisten tilastojen mukaan rekisteröidään 02/2012?
- tiikerintalja
Eihän se paljon maksakkaan,niin eihän se kummonen voi ollakkaan.
- parempi
Hinta ja laatu kohtaavat sopivasti, ei kait noita myyntimääriä muuten voi selittää. Hyvä on hyvä, minkä sille voi.
- aivo.ton
Jos väität, että Octaviasta puuttuu ohjaustuntuma, sinulta puuttuu aivot..
- grtytrghhgertyr
No eihän se edes ole ajanut autoa, vaan veistelee noita kirjoituksiaan metsämökin peräkammarissa.
- huono.hintalaatusuhde
Kun edes oliskin "halpa" mutta kun ei ole! Sehän siinä juuri mättääkin, skodassa. Kallis halppis.
- parempi
No miten se nyt niin kallis halpis on, mulla ainakin on pelannut niin kuin on suunniteltu, eli ei valittamista. Sen mitä huoltanut osat edukkaita, niin mikä siinä sitten on vialla.
Oikea laadukas auto tarkoittaa varmaan Audia eikö eikö :D kekekekekekekeke
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama194949Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä563950Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve703543Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi942868On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole622698Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732668Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä982634Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1412418Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta572309Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl582094