Meillä on peruskoulu päättymässä ja luokan kanssa tuumittiin kepposia raikkaille opettajillemme. Mielikuvitusta kuitenkin puuttuu joten olisiko ideoita?
Tyyliä: opettajan auto täyteen post it lappuja.
Kepposia yläkoulun opettajille
10
174
Vastaukset
- gif
Ruokasota koko luokan voimin
- vaiMitä
ja lasku vanhemmille? tosi hyvä kepponen, jonka muistaa viikkorahoissaan pitkään... ja jos rehtori sattuu oikeun tiukaksi, ei riitä enää lasku kotiin vaan pääsee ihan viranomaistenkin juttusille.
- Älyä
Ope varmaan "ilahtuu" keppostelusta! Kannattaisko muistaa siten, että sillekin tulee hyvä mieli eikä mene vika koulupäivä pilalle "mukavasta pikku pilasta"?
- nov
No varmaan kannattaa tehä semmoselle opettajalle joka ymmärtää.
Empä tiedä. Kaikki oppilaat lintlintsaavat jonkun päivän? - dadaad
Älä tee mitään, mitä kadut myöhemmin.
- hassuttelua
Pukeudutte kaikki samalla tavoin kuin openne. Teette jokaisesta laulun, open tyyliin sopivan. Tai laittakaa karaokena hänet itse laulamaan jotain häneen osuvaa kappaletta. Piirrätte open kuvan ja listaatte siihen hänen positiivisia ominaisuuksiaan, hokemiaan jne. Kannattaa pitää mielessä, että teette sellaisia jäyniä, jonka kohteena itsekin haluaisitte olla.
Kirjoittakaa opettajanne auton kylkeen spraylla HOMO.Jos hänellä ei ole autoa,laittakaa seksitreffeille ilmoitus hänen osoitteellaan ja tiedoillaan.Ilmoittakaa että hän tarjoaa päiväkahvi seuraa.
- eiNäinX
täähän on hyvä, muistaa aina kun hakee töitä aloille, joissa tarkastetaan rikosrekisteri ja siellä lukee kunnianloukkaus, identiteettivarkaus jne... voi sanoa hyvästit kaikille töille, joissa ollaan tekemisissä henkilötietojen kanssa.
pöljin idea ikinä!
kannattaisko oikeasti miettiä nenäänsä pidemmälle seuraamuksia?
Laittakaa rehtorille lahjapaketti opettajanne nimissä. Pakettiin käytettyjä kortonkeja ja lyhyehkö rakkausruno.
Runo voisi olla vaikka seuraavanlainen: "Lempeni on tulta. Huomaat, että tuli multa. Tämä on vaatimaton pakkaus, mutta sitäkin kiihkeämpää on rakkaus. Kohta enää ei kanneta reppua. Saisiko ope rehtorilta tiukkaa ...?"- Jämsä__
Tuosta mallia:
http://www.ksml.fi/kotimaa/IS-15-vuotias-poika-ajoi-mopolla-jämsäläiskoulun-ruokalaan-hevosnaamari-päässään/381047
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?5476906Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3202570Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3872005- 1271216
- 301148
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl41128- 84961
Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel98949Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h60925- 41812