Ajattelin kerrankin kysyä asiallisen ja varmasti Skodaan liittyvän kysymyksen, etteivät palstan sisällöstä huolestuneet tee minusta ilmiantoa. Kiitos ja anteeksi.
Onko Utin ABC:n kahvi hyvää?
Larvanto
1658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Yhdenkään ABC:n kahvi ei ole juotavaa.
Riippuu siitä miten pitkään seisonut pannussa.Muuta seisovan pöydän antimet on syvältä.
(Teollisuus mössöä)
Eikös se yks tämän palstan sankari ole sieltä päin kotoisin? Nythän se vois vastata ihan oman kokemuksensa perusteella, eikä hakea "faktaa" netistä.
Pukaron Paroonissa istuu päivisin kulmapöydässä joku omituisen näköinen tyyppi tablettia kiivaasti näppäillen kummallinen virne naamallaan.
Nöyrästi tavoittelen juuri tätä. Tietenkin Hän saattaa olla juuri nyt kiireinen. Odottelen kuitenkin kärsivällisesti asiantuntijamme lausuntoa.
Tähän ei nyt kaivata asiattomia jullien ja jormien kommentteja lainkaan.
Eikös tämä olekkaan skodan vikapalsta.
Noh.mielenterveys asian lomassa jullit keskustelee kahvista.nöin ohitetaan sujuvasti kaikki fakta vioista.
samoin toimii myyjät marmori tiskilläkin.Julli saa ilmaiset kahvit ja myyjä provikat 9000egen moottorin vaihdosta jonka kulut kuuluisi kaikkinensa valmistejalle.
Liittyy VW autoiluun.
Kahvin ryystäminen loppui kun VW tuotteilla ei voi ajella pitkää lomareissua kun rahat menee korjauksiin.
ABC täten karsii kuluja kun 1/3 Suomen autokannasta kulkee vain töihin ja takaisin jos pystyy siihen.
Jos oikein tulkitsen, on Utin ABC:n asiantuntija käynyt jo keskustelussa, mutta ei vastaa asialliseen kysymykseeni. Olen hyvin pettynyt. Olisi kerrankin ollut Skodaan liittyvä kysymys vailla vastausta.
Take away on parasta oman askeettisen Skodan kajuutassa.
Mutta tätä EI kysytty. Nyt keskustellaan Skodasta: Onko Utin ABC:n kahvi hyvää?
Hyvää on kun koko perheellä on mukana keraamiset SKODAMUKIT joihin kahvit lorautetaan.
mene mölli maistamaan itse.
Eikö täällä mitään apuja saa?
Ei ole hyvää.samaa p.skaa kuin skoda.
laatu vaihtelee paljon.
Laatu kyllä vaihtelee minäki olen odotellut Skodassani tällä sivustolla esiteltyjä vikoja jo 11 vuotta ja ajanut 320000km.Saa nähdä milloin ilmestyy.
Jotkut eivät näe metsää puilta.