sotaveteraaneille kunnia joka heille kuluu!
mikseivät nämä jotka haluavat joka paikassa loistaa,menisi sotaveyeraanien kotiin ja
auttaisivat siellä eivätkä hymyilisi
kun eivä pelkurit itse ole ITSENÄIDYYDEN ,
eteen tehneet mitään eivätkä kärsiseen vuosia
rintamalla ja nauravat vain partaansa.
kunnioitus
tiikeri
2
344
Vastaukset
- melko monet veteraanitkin
ovat tyytyväisiä nähdessään Suomen pärjäävän. Minkä takia he muuten olisivat puolustaneet Suomea? Voit väittää, että pakosta, mutta se on valhe.
- Minä waan...
eipä muuta ku että hyvä kannanotto!kunnia veteraaneille,koska he ovat tehneet suomestamme itsenäisen!hyvää itsenäisyyspäivää kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237286Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite935943Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1093977- 1293932
- 1631763
- 581608
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1311510- 381321
- 281301
- 451292