että en halua sulle pahaa? Haluaisin ymmärtää sua.
Etkö tajua
miksipelkäät
36<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Jospa et ymmärrä, että et ole tervetullut.
mustaat kohteen mielen ja yrität kieroilemalla ja vihjailuillasi saada välit poikki kaikkiin ystäviin ja perheenjäseniin, että voisit omistaa hänet kokonaan.
Tämä taitaa olla elämäsi tarkoitus..
Tuollaiset pikkunilkit on paitsi turhia, niin suoraan s@@tanasta.
Minä en todellakaan niin tee! Miksi tekisin niin?
No siinähän se oli sanottu: Voisit omistaa hänet kokonaan.
Olla ainut läheinen ihmiskontaktinsa. tehdä hänet riippuvaiseksi itsestäsi.
Tällaista sattuu ja tapahtuu.
Eiköhän se ymmärtäminen osoiteta tuolla irl. Suurenmoisen oivalluksen kun sain tässä menneellä viikolla erään miespuolisen henkilön kanssa jutellessa, jolle tilannetta sain purettua kaikilta osin ja hyviä vinkkejä, kiitokset olisi paikallaan, vaikket täällä varmaan vierailekaan. Joskus jutteleminen helpompaa vieraille ihmisille, no voi olla oma etukin mielessä mutta jotkut osaavat silti ymmärtää, vaikkei olisi kiinnostusta.
Mua ahdistaa
No miksi et näytä/kerro sitä minulle?
sitä ei pidätele mikään ja hyväuskoisia viedään..
Minä en ole mikään psykopaatti ja kaikki jotka minut tuntee oikeasti, tietävät sen.
Mustasukkaisuus, huomionkipeys ja sairaalloinen omistamisen halu on SAIRAUS. Ketään ei voi omistaa niin kuin esinettä.
Mitä helvettiä? En ole yrittänyt omistaa ketään kun kenestäkään en ole edes kiinnostunut nyt sillä tavalla. Jos joku tuollasta väittää, niin valehtelee! Mutta onneksi valheesta jää aina lopulta kiinni ja totuus voittaa. Siitä miehestä välitän silti tavallani vieläkin.
Pelkää??? Mistä niin päättelet?
Ininini ite pelkäät, pelkuri.
Puntti tutisee!
Et sä ole mikään psykopaatti. Mä en vaan nyt jaksa ja mä en oikein enää tunne sua.. Tää kaikkinon liian outoa ja mietin miten paljon sä olet esittänyt mulle ja missää mun kaikki jutut on kulkenu.
Kukahan tässäkin ketjussa on nainen ja kuka mies. Huhhuijaa.
Aloittaja, eli minä olen nainen.
Jos et halua mulle pahaa, et kirjoita tänne.
En ole kirjoittanut mitään tunnistettavaa.
Se on sekä hyvä,että huono asia.
Ota sitten yhteyttä suoran. Tämä täällä on kiusaamista.
Minä en ole kiusannut ketään täällä tai oikeassa elämässä.
Siis jos sitä kiinnostaa silloin ottaa yhteyttä. Jos toinen ei ota yhteyttä, sitä ei kiinnosta. Mikä tässä on niin vaikea ymmärtää?
Huomautan, että yhteyttä voi joku ottaa pelkästään esim kaverimielessäkin eikä siihen liity minkäänlaista seksuaalista tai romanttista kiinnostusta. Tosin jos ei ota edes kaverimielessäkään yhteyttä, niin sitä ei kiinnosta edes kaveruus.
Mikä tässä on niin vaikea ymmärtää? Siis jos ei kiinnosta, ei ota yhteyttä eikä vastaa puheluihin eikä viesteihin.
Ei kannata jäädä roikkumaan, ruikuttamaan ja vänkäämään. Jos ei kiinnosta, niin ei kiinnosta. Ketään ei voi pakottaa kiinnostamaan.
Se siinä on vaikeaa että tämä koko palsta on täynnä korviaan myöten ihastuneita jotka ei ota yhteyttä!
Minä en ole roikkunut kenessäkään. Olen häneen oikeassa elämässä ottanut yhteyttä tasan kerran joskus reilu vuosi sitten ja sekin oli täysin neutraali viesti. Ja tännekkään en mitään rakkaus tai ihailuviestejä ole kirjoittanut yli puoleen vuoteen, koska olen ollut ihastunut ihan toiseen ihmiseen. Joten minä en ole se joka on roikkunut ja asiaa on ihan turha yrittää kääntää niin päin.
Kaikki palstalaiset on sinusta kiinnostunut ja riutuu täällä? Mietipä vähän miten päiin se menee, käy vaikka ihmisten ilmoilla välillä.
Kaiken maailman ymmärtävät kuuluttaa katoilta toreille erinomaisuuttaan. Halusit mahdollisimman monta vastausta.
Katkera naine ei ap:ta joka on nainen varmaankaan kiinnosta joten pidä ämmä tunkkis!
Muru, mun täytyy kertoo tää btw.
Mun other half ( se pirullisempi) tykkää heitellä palloo ja tsekata rakkien kondis.
Anteex.
Kerran olisin tarvinnut tukea ja ymmärtäjää, mut hän vain pilkkasi.
http://youtu.be/Lcy7g05AbC0
haluaisit? Miksi et ymmärrä?
Jos toinen ei halua antaa ymmärtää. Hankala se yksin on, jos ei halua omia oletuksia luomaan rivienvälistä ja ilmeistä.
Tuossahan vain ap haluaisi ymmärtää, ei siinä kysytä toisen osapuolen ymmärtämisestä mitään.
en oikeasti tajua, ymmärrätkö sen.