Miksi kissojen omistajat tahtoo parisuhteeseen kun ei niitä kiinnosta mikään muu ku ne kissat? Pakko hommata joku mies kattomaan mykkänä vierestä ku tyttö paijaa kisujaan 24/7, miestä ei edes huomaa vaikka kuinka silmillä olis. Ja sit loukkaannutaan ku mies ei jaksakkaan istua ja kahtella vieressä pelkkänä haamuna, vaa lähtee takas kotiin. Pitäis ilmeisesti vaan istua hiljaa mukisematta vieressä vaikka ne ei ees kaipaa seuraa? Mikä järki?
Kissanaiset
Kissanaisen_mies
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
On niitä sellaisiakin kissoja omistavia naisia (ja miehiäkin!), jotka ovat parisuhteeseen kykeneviä. Kannattaa ehkä puhua asiasta asiallisesti. Tuskinpa vika on oikeasti edes kissoissa vaan tuolla tavalla käyttäytyvässä ihmisessä. Jollei osaa olla suhteessa, niin syy on ihan siinä ihmisessä, ei kissoissa.
Toivottavasti saatte asian sovittua tyydyttävästi. Mutta muista kuitenkin, että jos joku oirehtii yhtään millään tavalla sen takia, ettei ole valmis tyydyttävään, tasapainoiseen ja kypsään suhteeseen, niin sitten ei ole. Oirehan tuokin vain on, ei mikään yleinen kissaihmisten käyttäytymistyyli.
Tietty täytyy muistaa sekin, että kohtuullisuus kaikessa. Joskus kuulee myös ylilyöntejä siinä, että jos vahingossakaan antaa huomiota lemmikilleen jonkun läsnäollessa, niin ei anna tarpeeksi huomiota sille läsnäolevalle. Jos on itse lähtökohtaisesti halunnut suhteeseen kissanomistajan kanssa, niin ne kissat eivät katoa eivätkä vaadi sen vähempää huomiota kuin ennenkään. Liika on kuitenkin liikaa, mutta terveessä määrin.
Aika sitkee oot kun käyt kissapaikassa naisissa.Eikö se haju edes karkoita pysymään poissa?
Koiranomistajilla on sentään jotain elämää,eikä elukat kuseksi ja pasko sisälle nurkkiinXD
Jos kissanomistajan kodissa haisee niin, että silmiäsi kirvelee, niin jokin on pielessä. Kissojen ei kuulu tehdä tarpeitaan mihinkään nurkkiin sen enempää kuin koirienkaan, ja jos kissojen vessat haisevat, niin siivousväli on taatusti asiaton.