Keskusrikospoliisi epäilee maahanmuuttajataustaisen suvun uhkailevan muita yrittäjiä estääkseen uusien pitserioiden perustamisen. Suvun jäseniä on yrittäjinä eri puolilla Suomea.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/8622527
"Maailman sadoista tuhansista kebab-pitserioista löytyi lööppejä vain neljästä"
http://yle.fi/uutiset/kaleva_pitseriasuku_uhkailee_muita_yrittajia_mafiatyyliin__jasenia_ympari_suomen/7787938
-
http://yle.fi/uutiset/laukaan_pizzeriasurmissa_kolme_kuollutta/7838038
-Poliisi on ottanut kiinni yhden henkilön, jota epäillään surmien tekijäksi.
Sekä epäilty että surmatut ovat ulkomaalaistaustaisia ja poliisin mukaan ilmeisesti kaikki ovat asuneet Suomessa pitkään.
Kipin kapin kebab kioskille 2.0
15
334
Vastaukset
- Sähköshokkihoito
Onko kebabbikeisari, Rekolan lemmikki-Apoina kadonnut?
- tiiäh
En.
- Haisiehaistatsie
Oliko kebukioskin poltto tilaustyö? Vakuutuspetosta yritettiin ja pussihousutkin oli mukana kuvioissa?
- hmmppp
????
- fbdbdbdfbdfbfb
Oulun käräjäoikeus on tänään vanginnut poliisin esityksestä kaksi miestä viime maanantaina Oulun Toppilassa tapahtuneen mafiataistelun seurauksena.
Vuonna 1989 syntynyt ulkomaalaistaustainen mies vangittiin todennäköisin syin epäiltynä kahdesta tapon yrityksestä ja yhdestä törkeästä pahoinpitelystä.
Toinen, vuonna 1990 syntynyt ulkomaalaistainen mies vangittiin todennäköisin syin epäiltynä tapon yrityksestä.
Molemmat miehet kiistivät teot ja vastustivat vangitsemista.
Keskusrikospoliisi tutkii maanantaina kadulla ja Pizzeria Napolitanassa Oulun Toppilassa tapahtuneita pahoinpitelyjä. Kolme henkilöä joutui sairaalaan välikohtausten jälkeen.
MV-lehden uutisia Oulun pitsamafiaan ja pitsasotaan liittyen:
http://mvlehti.net/2016/01/20/lahi-ita-on-jo-oulussa/
http://mvlehti.net/2016/01/19/mtvn-mukaan-poliisi-selvittaa-asiaa-jonka-mv-lehti-uutisoi-jo-eilen/
http://mvlehti.net/2016/01/19/oulun-eilisessa-pitsasodan-taistelussa-oli-kyse-niin-vakavasta-tapauksesta-etta-tutkinta-on-siirretty-krplle/
http://mvlehti.net/2016/01/19/oulun-pitsasodan-eilisessa-taistelussa-oli-kyse-turkkilaistaustaisten-kurdien-ja-irakilaistaustaisten-arabien-valisesta-erimielisyydesta/
http://mvlehti.net/2016/01/18/oulun-kurdimafian-sotilaat-iskivat-pizzeria-napolitanaan-kyse-reviirisodasta/
http://mvlehti.net/2015/07/31/pitseriasukujen-valienselvittely-pelottaa-oululaisia/
http://mvlehti.net/2015/07/31/turkkilainen-pitsamafia-oulussa/
http://mvlehti.net/2015/07/31/puukko-heilui-pitserian-takahuoneessa-oulussa-yksi-epailty-kateissa/
http://mvlehti.net/2015/07/31/poliisi-pizzeriasuvuilla-rajuja-reviiririitoja-oulussa/
http://mvlehti.net/2015/07/30/poliisi-tutkii-oulun-mamuammuskelun-yhteyksia-pitseriareviirikiistoihin/
http://mvlehti.net/2015/07/30/mamujen-joukkotappelussa-oulussa-ammuttiin-kasiaseella-ja-ajettiin-autolla-yli/
http://mvlehti.net/2015/07/29/oulun-limingantullissa-mamujen-joukkotappelu/ - dndggfffgfgf
Jokainen ostettu kebabbi
johtaa vääjäämättä mm. tähän:
http://www.dailymail.co.uk/femail/article-546809/Is-political-correctness-stopping-police-ending-misery-teenage-sex-slaves.html
"In fact, it's believed as many as 5,000 under-age British girls have been groomed for prostitution by ruthless criminal gangs.
It is a sinister and deeply uncomfortable scenario, not least because these crimes frequently have a racial element: in many of the identifiable cases, the pimps come from the Asian or Afro-Caribbean communities."
Säälimättömät ja väkivaltaiset ulkomaalaiset jengit parittavat jo vähintään 5000 englantilaista teinityttöä, joista on ensin tehty narkkareita.
Ja kuinka ollakaan uutinen tämän päivän Suomesta 18.11.2009:
"Poliisi: Riitelevät ryhmät parittaneet naisia Helsingissä."
http://www.juorut.com/pllunkorkkaus-bileet-kuohuttuvat-verkkokeskusteluissa/
"P*llunkorkkaus bileet kuohuttuvat verkkokeskusteluissa" - dghfFGfgFGFGG
Taistelu reviireistä levinnyt
jo Lappeenrantaan, on vain ajan kysymys, koska ensimmäiset asiakkaat joutuu tulilinjalle.
"Kahden ryhmän välinen nujakka äityi pahaksi Lappeenrannassa viime yönä neljän aikoihin. Riita sai alkunsa jo päivällä, kun kaksi kebab-pizzerian omistajaa riitelivät yritystensä reviireistä.
Kurditaustainen turkkilaismies oli suivaantunut toisen turkkilaismiehen aikeista laajentaa yritystoimintaansa alueelle, jossa toinen mies harjoitti jo samaista liiketoimintaa."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010030411239102_uu.shtml - StKarins
Tämä on Kaarinan palsta eikä Oulun tai Lappeenrannan. Rikokset -palstakin löytyy.
Ei täällä ole ongelmia eikä nujakoita. - Sarjakebab
Suomen hallituksen tilaamat 36.000 ISIS teroa on jo kieli- ja karatekoulutettu, nyt nämä AK-47 koneinsinöörit voitaisiin kouluttaa vääntämään kebabbia, joka kortteliin mahtuu ainakin kuusi kebabkioskia.
- Karjulat
Onko Hovirinnan uuden kioskin kebut hyviä ja halpoja?????
- Anonyymi
En syö munakarva pitsoja.
- Anonyymi
Hirveätä ja pahan makuista moskaa.
- Anonyymi
kurdeja? niistäkö erdogan puhui?
- Anonyymi
Taisstelu pizzaalueista on veristä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621127Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661087- 501070
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j3731009Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153922Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717857- 89847
Martina ja jalkapalloilija2
Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?182810Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu105729Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka51713