Kipin kapin kebab kioskille 2.0

Keskusrikospoliisi epäilee maahanmuuttajataustaisen suvun uhkailevan muita yrittäjiä estääkseen uusien pitserioiden perustamisen. Suvun jäseniä on yrittäjinä eri puolilla Suomea.

http://keskustelu.suomi24.fi/t/8622527

"Maailman sadoista tuhansista kebab-pitserioista löytyi lööppejä vain neljästä"

http://yle.fi/uutiset/kaleva_pitseriasuku_uhkailee_muita_yrittajia_mafiatyyliin__jasenia_ympari_suomen/7787938

-

http://yle.fi/uutiset/laukaan_pizzeriasurmissa_kolme_kuollutta/7838038

-Poliisi on ottanut kiinni yhden henkilön, jota epäillään surmien tekijäksi.
Sekä epäilty että surmatut ovat ulkomaalaistaustaisia ja poliisin mukaan ilmeisesti kaikki ovat asuneet Suomessa pitkään.
15343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Onko kebabbikeisari, Rekolan lemmikki-Apoina kadonnut?

Äänestä

En.

Äänestä

Oliko kebukioskin poltto tilaustyö? Vakuutuspetosta yritettiin ja pussihousutkin oli mukana kuvioissa?

Äänestä

????

Äänestä

Oulun käräjäoikeus on tänään vanginnut poliisin esityksestä kaksi miestä viime maanantaina Oulun Toppilassa tapahtuneen mafiataistelun seurauksena.

Vuonna 1989 syntynyt ulkomaalaistaustainen mies vangittiin todennäköisin syin epäiltynä kahdesta tapon yrityksestä ja yhdestä törkeästä pahoinpitelystä.

Toinen, vuonna 1990 syntynyt ulkomaalaistainen mies vangittiin todennäköisin syin epäiltynä tapon yrityksestä.

Molemmat miehet kiistivät teot ja vastustivat vangitsemista.

Keskusrikospoliisi tutkii maanantaina kadulla ja Pizzeria Napolitanassa Oulun Toppilassa tapahtuneita pahoinpitelyjä. Kolme henkilöä joutui sairaalaan välikohtausten jälkeen.

MV-lehden uutisia Oulun pitsamafiaan ja pitsasotaan liittyen:

http://mvlehti.net/2016/01/20/lahi-ita-on-jo-oulussa/

http://mvlehti.net/2016/01/19/mtvn-mukaan-poliisi-selvittaa-asiaa-jonka-mv-lehti-uutisoi-jo-eilen/

http://mvlehti.net/2016/01/19/oulun-eilisessa-pitsasodan-taistelussa-oli-kyse-niin-vakavasta-tapauksesta-etta-tutkinta-on-siirretty-krplle/

http://mvlehti.net/2016/01/19/oulun-pitsasodan-eilisessa-taistelussa-oli-kyse-turkkilaistaustaisten-kurdien-ja-irakilaistaustaisten-arabien-valisesta-erimielisyydesta/

http://mvlehti.net/2016/01/18/oulun-kurdimafian-sotilaat-iskivat-pizzeria-napolitanaan-kyse-reviirisodasta/

http://mvlehti.net/2015/07/31/pitseriasukujen-valienselvittely-pelottaa-oululaisia/

http://mvlehti.net/2015/07/31/turkkilainen-pitsamafia-oulussa/

http://mvlehti.net/2015/07/31/puukko-heilui-pitserian-takahuoneessa-oulussa-yksi-epailty-kateissa/

http://mvlehti.net/2015/07/31/poliisi-pizzeriasuvuilla-rajuja-reviiririitoja-oulussa/

http://mvlehti.net/2015/07/30/poliisi-tutkii-oulun-mamuammuskelun-yhteyksia-pitseriare­vii­ri­kiis­toi­hin/

http://mvlehti.net/2015/07/30/mamujen-joukkotappelussa-oulussa-ammuttiin-kasiaseella-ja-ajettiin-autolla-yli/

http://mvlehti.net/2015/07/29/oulun-li­min­gan­tul­lis­sa-mamujen-joukkotappelu/

Äänestä

Jokainen ostettu kebabbi
johtaa vääjäämättä mm. tähän:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-546809/Is-political-correctness-stopping-police-ending-misery-teenage-sex-slaves.html
"In fact, it's believed as many as 5,000 under-age British girls have been groomed for prostitution by ruthless criminal gangs.
It is a sinister and deeply uncomfortable scenario, not least because these crimes frequently have a racial element: in many of the identifiable cases, the pimps come from the Asian or Afro-Caribbean communities."

Säälimättömät ja väkivaltaiset ulkomaalaiset jengit parittavat jo vähintään 5000 englantilaista teinityttöä, joista on ensin tehty narkkareita.

Ja kuinka ollakaan uutinen tämän päivän Suomesta 18.11.2009:
"Poliisi: Riitelevät ryhmät parittaneet naisia Helsingissä."

http://www.juorut.com/pllunkorkkaus-bileet-kuohuttuvat-verkkokeskusteluissa/
"P*llunkorkkaus bileet kuohuttuvat verkkokeskusteluissa"

Äänestä

Taistelu reviireistä levinnyt
jo Lappeenrantaan, on vain ajan kysymys, koska ensimmäiset asiakkaat joutuu tulilinjalle.

"Kahden ryhmän välinen nujakka äityi pahaksi Lappeenrannassa viime yönä neljän aikoihin. Riita sai alkunsa jo päivällä, kun kaksi kebab-pizzerian omistajaa riitelivät yritystensä reviireistä.
Kurditaustainen turkkilaismies oli suivaantunut toisen turkkilaismiehen aikeista laajentaa yritystoimintaansa alueelle, jossa toinen mies harjoitti jo samaista liiketoimintaa."

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010030411239102_uu.shtml

Äänestä

Tämä on Kaarinan palsta eikä Oulun tai Lappeenrannan. Rikokset -palstakin löytyy.

Ei täällä ole ongelmia eikä nujakoita.

Äänestä

Suomen hallituksen tilaamat 36.000 ISIS teroa on jo kieli- ja karatekoulutettu, nyt nämä AK-47 koneinsinöörit voitaisiin kouluttaa vääntämään kebabbia, joka kortteliin mahtuu ainakin kuusi kebabkioskia.

Äänestä

Onko Hovirinnan uuden kioskin kebut hyviä ja halpoja?????

Äänestä
  • En syö munakarva pitsoja.

    Äänestä

Hirveätä ja pahan makuista moskaa.

Äänestä

kurdeja? niistäkö erdogan puhui?

Äänestä

Taisstelu pizzaalueista on veristä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


clhcclhclhclh kirjoitti:

Keskusrikospoliisi epäilee maahanmuuttajataustaisen suvun uhkailevan muita yrittäjiä estääkseen uusien pitserioiden perustamisen. Suvun jäseniä on yrittäjinä eri puolilla Suomea.

http://keskustelu.suomi24.fi/t/8622527

"Maailman sadoista tuhansista kebab-pitserioista löytyi lööppejä vain neljästä"

http://yle.fi/uutiset/kaleva_pitseriasuku_uhkailee_muita_yrittajia_mafiatyyliin__jasenia_ympari_suomen/7787938

-

http://yle.fi/uutiset/laukaan_pizzeriasurmissa_kolme_kuollutta/7838038

-Poliisi on ottanut kiinni yhden henkilön, jota epäillään surmien tekijäksi.
Sekä epäilty että surmatut ovat ulkomaalaistaustaisia ja poliisin mukaan ilmeisesti kaikki ovat asuneet Suomessa pitkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu