Homot ovat.tavallisia ihmisiä
homot ovat ihmisiä
xxyyyyyyyy
33228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Tekisin SINUT ONNELLISEKSI NAINENMutta EHKÄ onni EI OLE mitä HALUAT.
- Mitähän sitä...Tsuumailin vähän muuallekin välillä ja törmäsin ajatuksiin, että miehen tulee suojella naista kaikelta pahalta. Mutta yhtään ei oltu eritelty mitä se kaikki paha on, jolta suojella. Jotenpas kysynkin kyselyikäni kyselyn…
- Hävettävä käytösHävettääkö sinua jokin?
- Kuvittelin että oltiin läheisempiäYstäviä, tavallaan. Mutta ei sitten oltukaan sun näkökulmasta. Pettymys, mutta totun kyllä asiaan vähitellen.
- Myönnä poisLoukkaannuit mulle silloin aikoinaan? Ne viestit, väärinymmärrykset, kaikki. Miehelle
- Omapahan on vikasi jos jää loppuelämän romanssi välistä kun haluat olla itsepäinen jääräJa tuomita, jotain mitä et kykene ymmärtämään, antamatta edes mahdollisuutta, vaikka olen tehnyt parhaani elämäni edistämiseksi ja oikeasti yrittänyt!! Itken tyynyyn... tuskin edes yhtä vuotta ilman itsetuhoisia ajatuks…
- Kuka murtautu illalla kipparilleJotaki hampuusia kannettu ambulanssiin ja kipparin iso ikkuna palasina..Mitä tapahtunu??
- Susilauma KorkatissaKahdeksan suden lauma käynyt repimässä Hankosen Antin lampaat Korkatissa torstain vastaisena yönä. Mahtavaa luonnon Monimuotoisuutta. ViherVasemmisto ja Greenpeace kiittää.
- Tule sunnuntaina juna-asemalleKello kymmenen aikaan, tavataan siellä. Ainoa ja viimeinen tilaisuus tavata. Jos et tule niin et enää koskaan näe minua. En halua kirjoitella mitään, en halua kuulla selityksiä. Haluan tavata.
- Onko se sinun mielestäsiminun syyni, että tilanne on se mikä se on? En tiedä. Toisaalta, en pysty uskomaan että millään minun tekemisilläni olisi ollut juurikaan merkitystä.
- Eiköhän tämä ole jo tässäParivuotta hukkaan heitetty.
- Mitä enää haluat??Tätä on kestänyt liian kauan!
- Perjantai jälleen bläähViikonloppuna sataa, mitä meinaatte tehdä? Pian on syyslomakin, suunnitelmia tähän säähän? Mulla olis pihahommaa vielä, mutta en helvetissä mene sateeseen kastumaan. Kasvoi vähän kyr*äkin otsaan kelin takia. Eikö nyt vo…
- kunnioitan tahtoasiEn tule sinua enää lähestymään.
- Haluan sanoa sulle miesEttä pysytään molemmat pois täältä palstalta. Maltetaan olla pois, koska olosi on silloin parempi. Minä en kirjoittele enää, joten voit unohtaa tämän. Ottaisitko minuun yhteyttä muuta kautta, jos haluat. Olisin onnessan…
- Onko tarkoitus ottaa ihmisten eläkevarat valtion käyttöön?Vai mistä tässä eläkeiän nostossa hamaan tappiin on kyse? Eihän moni sitten saisi käytännössä eläkettä koskaan vaikka eläkemaksuja koko elämänsä olisi maksellutkin.
- Perjantain lukupaketti nyt kirjastossaMuhkea ja hitsausliekkiäkin kuumempi jallulehti nyt luettavissa kirjastossa! Lämpimästi tervetuloa!
- Oot melko .ufo :) ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
- Alette alas tulla sieltäMissä oletkin, täällä hidastuu koko palstan väki ilman sinua. Tarinaa ei narinaa. 🍃😆 https://youtu.be/4W4DIgbBbsk?is=Vdbj3wnuTGMchXVC
- Ei tuu mitäänNyt jo taivaskin itkee tätä tilannetta 💔😢
Vastaukset 33
Vanhimmat
Sairaita? Miten sairaus ilmenee? Oletko ajatellut, että tuollainen kielenkäyttösi osoittaa, että et itsekään ole ihan tasapainoinen? Yleensä heterot eivät käytä tuollaista kieltä keskinäisessä keskusteluissaan.
Mistä sinä tiedät mitä heterot keskustelee keskenään?
Minä en ainakaan ole koskaan ollut sellaisen heteron seurassa, joka käyttäisi tuollaista kieltä. Ja heitä on varmaan ollut suunnilleen ainakin sata.
Et edes sapuskaa saa ravintolassa kun homoksi haukkuvat.
Ei ole "haukuttu" koskaan homoksi, mutta on joskus on oltu ravintoloissa kuin olisimme ilmaa. Yksin olen saanut sapuskaa myös siinä espanjalaisessa, jossa emme kahdestaan sitten saaneet.
Ai, yhdessä jutussasi se tapahtui Hesassa.
Hesassa tapahtui muita juttuja, mutta ilman sapuskaa on jääty Espanjassa, ja Tallinnassa tekivät kiusaa, kun eivät tuoneet laskua sitten millään. Mutta myönnän, että nämä olivat yksittäistapauksia; muulloin ollaan saatu vatsat täyteen joka paikassa.
Jumala voi parantaa homoudesta; sillä homous johtuu pahoista hengistä mutta eksorsismin avulla Jumala voi parantaa siitä. Homot ovat yhtä arvokkaita tärkeitä kallisarvoisia mutta pitää uskoa Kristukseen, jotta pelastuu
http://www.christianpost.com/news/video-shows-man-being-delivered-from-homosexual-demon-that-refused-to-release-him-at-t-b-joshuas-church-141016/
No en minä ainakaan ole mikään tavallinen. Minä olen erinomainen.
Niin homot ovat tavallisia ihmisiä. Heillä kuuluu olla täysin samat oikeudet kuin heteroillakin, sillä he eivät sille voi mitään. He ovat mitä ovat.
No eivät ne tosiaankaan i-h-a-n tavallisia ole.
Vaikka kuinka olisi suvaikko ja lipilaari, ei tosiasioita sentään kokonaan kieltää kannattaisi: homous ja lesbous ovat seksuaalista poikkeavuutta sekä syntiä ja sairautta.
Ei sitä ominaisuutta mitenkään suosiakaan pitäisi.
Heteroilla se erilaisuuden tavoittelu vasta tärkeää onkin :D johtaa jopa siihen, että heidän kaikista lapsistaan ei edes tule heteroita!
--- ja jos tämä ei ole poikkeavaa seksuaalisuutta, ettei heterot osaa tehdä heteroita, niin mikähän sitten on?
Homot toki on ihmisiä. Heillähän on poikkeamastaan huolimatta ihmisen keho. Psykologian näkökulmasta katsottuna asia on ihan erilainen. Homoseksuaali on 'poikkeava ihminen'. Hänen kehityksessään on tapahtunut virhe, joka on saanut hänet tuntemaan paritteluviettiä samaa sukupuolta kohtaan. Normaalin kaavan (DNA yms) mukaan mies kehittyy tuntemaan vetoa naista kohtaan ja päin vastoin. Kun homoseksuaalisuus on tieteellisesti todistettu poikkeama, niin minkä helvetin takia tätä ei huomioida näiden avioliittolakien kanssa? Apina eroaa geneettisesti vain hitusen ihmisestä. Tämän periaatteen mukaan näin pieni ero ei voi olla laillinen este saattaa smokkiin tai huntuun pukeutunutta apinaa alttarille.
Kauanko itse olet ollut normaalin heterokaavan mukaisessa naimisissa, ennenkuin kumppanisi huomasi mennensä apinan kanssa vihille?
Gay ja bi-palstojen avautumisten mukaan siihen heteroilla ja muilla uskovaisilla menee noin 20 vuotta.
Harmittaako kuulla eriäviä mielipiteitä homoseksuaalisuudesta? En koskaan tule lankeamaan SETAn harhaoppeihin enkä tule koskaan hyväksymään homoseksuaalisuutta. Saman sukupuolen kanssa akti, ja sen himoitseminen, on ihan yhtä poikkeavaa kuin esim. itsensä paljastelu tai pedofilia. Siksi homoseksuaalisuus kuuluu kaappeihin ja makuuhuoneisiin. Se on yksityisasia. Siksi se ei kuulu myöskään kirkkoihin eikä virallisiin rekistereihin. Tämä on mielipiteeni, joten yritäpä hyväksyä se.
Ei harmita. Rakastat selkeästi lähimmäisiäsi kuten itseäsi. Itsensä hyväksyminen sellaisena kuin on auttaa ja kovin kuulostaa siltä, että et ole löytänyt muuta kuin itseinhoa ja ahdistuneisuutta homoudestasi.
EI homona elämiseen tarvita SETA:a, avioitumista, uskontoa, pedoilua, itsensä paljastelua tai psykoanalyysia. Koeta sinä hyväksyä se, ettei homo aina ole se, mikä on sun ennakkokäsityksesi tai mitä tämä internet-kuplassa eläminen sinulle kertoo.
Joku voisi miettiä, onko sinun kehityksessäsi sattunut virhe, kun tänne pukkaa näitä homofobisia mielipiteitäsi ;D
Sadoilla eri lajeilla on havaittu homoseksuaalista käyttäytymistä, mutta vain yhdellä homofobista (homokammoista) käyttäytymistä, ja se laji on yllätys yllätys ihminen.
NIIN SINULLA ON SELLAINEN MIELIPIDE JA NOIN TYPERÄ KIRJOITTELU ONKIN SYYTÄ PITÄÄ KAAPISSA SILLÄ SITÄ HENKILÖIMÄLLÄ SAATAT PÄÄTYÄ KÄRÄJILLE SENVERRAN PÄSSI OLET!!!
Ihminen ajattelee JÄRJELLÄ.
Ja luulisi sivistyvän kokoajan ,mutta,,,,,,,,,,,,ei
Ovatko homot siis jollain eläinten tasolla olevia ???
Mä nyt en kuulu tälle palstalle pätkääkään, mutta kyllä se anaaliseksi on aika tavanomaista heteroillakin. :D
Ja paskanmarjat minua ei ainakaan tule kukaan nussimaan peräsuoleen !!!
Sellaista yrittäväkin pääsee hengestään !!!
Puhu vaan omasta puolestasi. Minä olen eri mieltä, se on erittäin harvinaista ja jo ajatuksenakin vastenmielistä. Miksi helvetissä täytyisi nussia perseeseen, kun naisessa on tarkoitusta varten oikein erillinen rööri, joka todennäköisesti toimiikin tehtävässä paljon paremmin kuin se toinen, jossa on yksisuuntainen liikenne.
Väärään rööriin paneminen on melkein sama kuin jos sulla olisi pihalla Mersu, mutta haluaisit silti ajella aasivetoisilla lantarattailla. .
Heteroiden mielihalut ovat joskus outoja meille homoillekin. Samoin joskus mietityttää, miten epäkunnioittavasti heterot puhuvat naisista. Ei siis ihmisinä, vaan rööreinä?
Kiitoksia hetkestä pääkoppasi sisällä.
Olet oikea naistenmies :P
Miten se on, käyvätkö homot vessanpöntöllä työntämässä peräsuolen tyhjäksi ennen kuin menevät harrastamaan homohommia ?
Käyttävätkö homot jotakin lääkettä, että saavat peräsuolen täysin tyhjäksi ?
Onko ripuli hyväksi ?
Onko heillä vessapaperia sängyssä ?
Homot on saastaa. Elukoita, ei mitään ihmisiä.
Homot on säälittäviä olioita. Vaikea sanoa, mihin heidät luokittelisi. En ainakaan ihmiseksi.
Miten voi uloste enää pysyä peräsuolessa, kun se on venynyt homoilusta löysäksi ?
Itsekin olen ollut vuosikaudet siinä käsityksessä, että homot olisivat tavallisia ihmisiä. Mutta nyt tämän homoavioliittosähellyksen yhteydessä on tullut seurattua homojen mielipiteenvaihtoa esimerkiksi Suomi24-keskusteluketjuissa ja useamman homokirjoituksen lukemisen jälkeen olen muuttanut mieltäni. Nykyään ajattelen niin, että homot eivät ole tavallisia ihmisiä, vaan heidän asenteissaan korostuu itsekkyys ja pahantahtoisuus sekä lähes täydellinen haluttomuus tai kyvyttömyys ottaa huomioon tai hyväksyä toisten ihmisten eriäviä mielipiteitä. Homoista heijastuu narsistisia piirteitä. He ovat täysin oman suuntauksensa lumoissa ja vaatimalla vaativat tarvittaessa vaikka muita jalkoihinsa polkien suuntauksensa hyväksymistä. Tämän hyväksymisen symbolina he pitävät avioliiton solmimisoikeutta. He kutsuvat hyväksymistä tasa-arvoksi, vaikka sillä on hyvin vähän tekemistä oikean tasa-arvon kanssa, johon sisältyy paljon muitakin asioita kuin oikeus solmia avioliittoja.
Lisäksi homot, jotka vaativat itseään kohtaan suvaitsevaisuutta, ovat itse ilmeisen suvaitsemattomia, mikä ilmenee vihamielisyytenä uskonnollisia ihmisiä ja uskontoja kohtaan.
Kyllä homot ovat poikkeavia ihmisiä, kuten heidän seksuaalisesta suuntauksestaankin jo näkyy.
Osa homoseksuaaleista ei osaa käyttäytyä keskustelupalstoilla, osa osaa. Heteroseksuaaleilla sama juttu. Silmäilepä tätäkin keskustelua. Suvaitsemattomimmat ja valheellisimmat on poistettu. Silti ihmeteltäväksesi on jäänyt vielä muutamia "uskovaisten" viestejä. Omasi lisäsit vielä jonon jatkoksi.
Häpeä!
Mikäli joku luo ylipäänsä mistään asiasta mielikuvan pelkkää anonyymien keskustelupalstaa lukemalla, niin silloin vika on lukijassa. On kyseessä mikä on hilavitkutin tai kummasta päästä kuorit banaanin, niin aina löytyy niitä, joiden mielestä asiat ovat just päinvastoin. On jokaisen lukutaidosta kiinni, tajuaako onko tämä porukka asiallisia keskustelijoita vai tarkoituksellisia provoja.
--- ja ed. vastaus oli tarkoitettu nimimerkille Homotpoikkeavat
Täytyy ikäväkseni sanoa osin olevani samaa mieltä kanssasi. Olen ollut hyvin avarakatseinen sekä suvaitsevainen, mutta kyllä ne omat asenteet vuosien saatossa ovat muuttuneet, kun on täälläkin keskusteluja seurannut sekä homomaailmaa nähnyt ihan tarpeeksi. En missään nimessä sano kaikkiin todellakaan pätevän, mutta äänekkäimpään osaan kyllä, etenkin täällä. Täälläoleva porukka on onneksi vain pieni osa homoista, mutta saman asenteen omaaviin vähemmistöihin törmää muuallakin. Erilaisuuden suvaitseminen on sangen hukassa.
Jos homot ovat tavallisia ihmisiä, miksi osa heistä korostaa heidän olevan erilaisia ihmisiä? Erilaisuus toki on rikkautta, mutta nämä väitteet menevät vaan ristiin.