miehet, auttakaa naista hädässä!!

MiksiEnKelpaa

Kertokaapas miehet mikä tää juttu oikeen on... Ennen seksielämämme avopuolisoni kanssa oli erittäin aktiivinen, mutta viimeiset puoli vuotta homma on enemmän kuin takunnut enkä tiedä mitä tässä pitäisi tehdä, seksikertojen välillä voi olla kuukausia... tuntuu että olen tehnyt kaiken mahdollisen sytyttääkseni mieheni mutta mikään ei auta. Olen yrittänyt viettelyä, pukeutunut seksikkäisiin alusvaatteisiin jotka ennen tuntuivat sytyttävän, olen myös ilmoittanut suoraan ja nakuna haluavani seksiä mutta ei...mikään ei toimi. Mitä seksiin tulee, olen hyvin kokeilunhaluinen, innokas ja nautin suunnattomasti mieheni tyydyttämisestä: rakastan ottaa poskeen. En ymmärrä missä on vika kun miestäni ei kiinnosta. En ole myöskään saanut häneltä vastausta; olen kysellyt hienovaraisesti ja myös aikalailla suoraan mutta nada! "Kuvittelet". Viimeksi tänään menin sänkyyn saunan jälkeen stringeissä ja babydollissa mutta herra valui koneelle katselemaan komediaa. Okei, sitten kun hän viimein tuli sänkyyn käännyin hänen puoleensa toiveissa edes iltasuukko...vaan vastauksena pikamuisku ja valitus että siirry sinnemäksi kun tulee kuuma ja nukkua pitäis. Syvä huokaus. Kertokaapa herrat missä on vika, mitä mä teen väärin?

18

399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinen_nainen

      Kolmas nainen.

    • Solitaires

      Miehelläsi on varmasti toinen nainen ja todennäköisesti pitää yhteyttä tähän toiseen naiseen kotona ollessaan tietsikan kautta.
      Tiedän kokemuksesta.... Olen pahoillani vuoksesi.

    • vai-toinen

      Sulla on selvästi vaihdevuodet ja ehkäpä jotakin on tapahtunut tai jäänyt selvittämättä, mikä on vienyt halut. Joskus naisen kieli on terävämpi kuin miekka ja nainen osaa käyttää kieltää sotaisasti. ELi mieti realistisesti , miksi ei kiinnosta, eli mitä olet tehnyt oikeasti ja mitä jättänyt tekemättä.

      • rillitön

        Vaihdevuodet sulla ja miehelläsi rivakka seksielämä toisen kanssa. Et tarvitse enää seksiä, vanha akka.


    • Suostuisin

      en tiedä itse ainakin suostuisin panemaan noilla konsteilla vaikka kuinka monta kertaa

    • oikeaomalleni-

      Sinä olet vain väärä.

    • siinäseonsyy

      Tyhjäpäisillä ihmisllä on vain yks ajatus veivaamassa pään sisällä kuin herne pullossa se menee dollit päällä.

      mies on saattanut hoksata että katos kummaa elämässä taitaa oll amuitakinulottuvuuksia kuin se yks oksanpala siellä kuspuolessa.

    • niihin

      HAHAAA...

    • P1lluu

      Toinen tai useampikin nainen, ellei vehkeet ole lakanneet toimimasta

    • omaapuparasapu

      Minulla on sama ongelma. Mies väittää haluavansa minua, mutta mitään ei tapahdu. Hän kyllä halii ja pusuttelee, mutta muuten viihtyy koneella tai soittelee kavereilleen. Alkoholiakin menee ajoittain reippaasti. Viikonloput on kavereiden mökillä tai kapakassa kavereiden kanssa. Viimeksi ollaan oltu "sillai" tammikuun alussa. Sen jälkeen ei mitään.

    • VaihtoonAkka

      Luultavasti oot valas, varo ettei sun miehelläs oo harppuunaa.

    • eroa-vai-suus

      Stressi, jokin selvittämätön asia, huolet jostakin ja joskus voi olla aikoja, että se ei kiinnosta niin paljoa.
      Avosuhteet ovat siitä helppoja, että ei tarvitse kun avata ja sulkea ovi, niin se on siinä.
      Avioliitoissa olisi tässä vaiheessa hyvä puhua asioista vakavasti ja yrittää korjata asiat. Se on silloin kummankin etu, että asiat selvitetään. Pakoon ei pääse vain ovea käyttämällä vaan asioita pitää kohdata ja kummankin yrittää toistaan auttaen, ei itseään.

    • hädässäkin

      Muutama vaihtoehto
      mies on oppinut, että ei kannata
      miehellä on itsetunto-ongelmia
      moni mies toimii kehumalla (rehellisesti!)
      miestä ei kiinnosta jos ei saa mitä haluaa
      miehesi ei tykkää dominasta

    • Elämäänam

      Ongelma voi olla työt kuten meillä on ollut .. Ei olla koskaan, jos on töitä vain vapailla .. Siis stressi ... Voi olla joku mikä miehesi mieltä painaa esim. olet jotenkin loukannut, eikä hän saa sitä kakistettua ulos.. Ja haluaa rankaista sinua jostakin teostasi .. Tai ihan vaan ajan jakso ettei tee mieli..
      Jos olisi toinen niin luulen että seksi kanssasi olisi yhtä panemista niin kävi itsellekiin oli aikoja sitten toinen samaan aikaan ja se piristi meidänkin seksi elämää kummasti.
      Meillä apuna ollut alkoholi... Vaimoni on aika pidätyväinen hiljainen ja avautuu alkon avulla.. Sitten pääsemme yhdessä katsomaan pornoa ja mikä on sen parempaa kuin aamulla krapuloissa panna himot ovat silloin aivan mahtavat.. Samalla fantasimoimme... Se on hienoa upeaa mahtavaa.. Siksi juommekin nykyisin ihan kunnolla pari kertaa viikossa, kun se seksi on sitten kuin silloin joskus parhaimmillaan... Niin ollaan oltu hieman yli 20-v yhdessä. Eli arkisin vain töitä vkl viinaa ja seksiä.

    • röihinmene

      Mene heti röihin.

    • sesyö

      on se niin väärin...
      Meillä taas vaimo kertoi pian häiden jälkeen, ja talo hankittu, ettei oikeastaan pidäkkään koko rakastelusta. aina vain vähentynyt. nyt sitten jo nukutaankin erihuoneissa.
      se syö sisältä.

      • Haluuniin

        Sua on huijattu. Oikeus vieraaseen.Voisin olla vapaaehtoinen.


    • andthatwasthatstory

      ei se siitä enää takas muutu, rakastunut tai ihastunut on.....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2181
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2022
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      388
      1670
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      915
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe