Ensimmäistä odotellessa. .

Ensimmäinen

Odotellessa tässä ensimmäistä on tullut vastaan vaiva vessassa ramppaaminen yöllä ja päivällä. Ihan alkutaipaleella vielä olen.. elikkäs onko tämä nyt ihan normaalia? Tätä menoa saan asua vessassa.. Omaseurantaisena (sukurasite ja ei diaknosoitua diabetestä) ja oman sokerimittarin omaavana olen sokerit mitannut. Arvot pyörii 5 ja 6,5 välillä mikä ei selitä tiettävästi vessassa juoksemista..

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dkdkdk

      Mäkin ramppasin vessassa ekan kolmanneksen aikana. Ja nyt taas loppuvaiheessa. Ihan normaalia on. Alussa johtuuu hormoneista ja lopussa vauvan kasvamisesta.

    • Raskausdiapetes

      sokerit tulee olla radissa 10 h yöpaaston jälkeen alle 5.5, ja tunti ruokailun jälkeen alle 7.8. Jos sukurasite, niin sokerirasitukseen täytyy mennä jo viikoilla 12-16. Mikäli sokerit silloin ok, täytyy rasitus uusia viikoilla 24-28.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      28
      3355
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      95
      3130
    3. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      2994
    4. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      69
      2923
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      52
      2862
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2632
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2460
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      57
      2311
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      41
      2157
    10. Vielä ei ainakaan

      Kukaan muu tunnu miltään sun jälkeen. Olit niin ainutlaatuista
      Ikävä
      32
      1933
    Aihe