Hei,
Kuulisin mielelläni kokemuksia kyseisestä hotellista. Ovatko yksiöt minkä kokoisia käytännössä (pienelle perheelle)? Onko säilytystilaa miten?
Jotkut ovat sanoneet, että ei kannata ottaa huonetta maatasosta, miksi?
Onko altaan vesi kylmää huhti-toukokuussa? Entäpä ilmasto muuten tuolloin?
Kaikki tieto on oikein tervetullutta ja otetaan kiitollisuudella vastaan :)
Hotelli Lito Beach, Gerani
4
1431
Vastaukset
- Lisäkysymys
Sitä piti vielä kysyä, että ovatko huoneet kylmiä yöllä tuolloin huhti-toukokuun vaihteessa? Ei näyttänyt olevan lämmitystä siellä ja mietimme, miten tarkenee lasten kanssa.
- marges5
Olimme viime vuonna huhti/toukokuun vaihteessa lito beachissa, kaksi aikuista ja lapsi. Yksiöön mahduimme ihan mukavasti, tosin ei siinä liikaa tilaa ollut.. Keittiövarustus oli hyvä, huone oli lämmin eikä huone maatasolla haitannut mitenkään. Ilma oli tuulinen, mutta lämmin. Uimassa ei käyty altaassa eikä meressä, sen verran kylmää vesi oli, mutta kyllä siellä muita polskutteli. Gerani varsinkin keväällä ja muutenkin tosi hiljainen paikka, mutta kävelymatkan päässä löytyy jo enemmän vilinää. Lito beach oli kiva pieni hotelli, todella mukava henkilökunta ja hyvää ruokaa ja juomaa ravintolassa ja hintataso hyvä.
- Kreikkapoika
Maatasosta ei kannata ottaa huoneita torakoiden takia. Torakat hakeutuvat mielellään ovien rakosista huoneisiin ja ne ovat ikävä ja vaikeasti hävitettäviä inhokkeja, joskin vaarattomia. Suosittelen ylempiä kerroksia.
- Kreikkapoika
Yöllä voi olla hyvinkin kylmä ( 10-15), joten ota hotelli, jossa on lämmitys-toki ilmastointilaitteellakin (jos on lämmitysominaisuus) voi lämmitää kun säätää lämmön tarpeeksi korkealle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po994826Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi202867Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242714Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441896- 251796
- 1351664
- 1521570
Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?
Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin1111521Nainen, se on vain karu totuus, että
sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja2821449Joko aiheuttamani pettymys
on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.941380