mä olen nyt raskausviikolla 20 ja mulla on särkeny jo kaks kuukautta joka päivä päätä.nyt viimiset viikot tää päänsärky on muuttunu varmaan migreeniks kun kipu on sietämätön.oon huomannu että burana helpottaa mun oloa,panadol ei auta mitään ja panacod taas vie kivun hetkeks mutta se palaa sitten kovempana.kuinka paljon uskallan keskiraskaudessa ottaa buranaa?mulle sanottiin että joskus mutta ei kuureina.
migreeni ja raskaus buranan käyttäminen
migreeninkourissa
1
99
Vastaukset
- lääkäriinNYT
kyllä kannattaisi olla neuvolaan ja lääkäriin yhteydessä tuosta, ammattilaiset tietää lääkkeistä paremmin kuin suomi24. missään nimessä älä omin päin syö hirveitä määriä lääkkeitä, vaan aina pitää olla lääkärin ohjeistus.
minulla migreeniin auttaa burana panadol -yhdistelmä, mutta en nyt sitä sinulle niinkään neuvona anna, vaan kysy lääkäriltä.
migreeniin voi saada apua myös homeopatiasta, akupunktiosta, venyttelystä, hieronnasta ja rentoutumisesta. kantsii kokeilla niitäkin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46929Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849