Miten niin lainsuojaton? Jos ja kun Tunkki joutuu vankilaan, on hän lain erityisessä suojeluksessa. Oikeusvaltio kustantaa kaikki perustarpeet veronmaksajien piikkiin. Seuraava avautuminen Facebookissa on mielenvikaista läppändeerusta:
Johanna Mia Tukiainen
4 t · Helsinki ·
Mietimme kumpaan paeta lainsuojattomana chihuhuani Pacon ja mopsini Frankin kanssa; Mexico Cityyn vai Dubaihin..........???? Edesmennyt siskoni Julia ehdotti Meksikoa.
Johanna Mia Tukiainen
4 t · Helsinki ·
Mietimme kumpaan paeta lainsuojattomana chihuhuani Pacon ja mopsini Frankin kanssa; Mexico Cityyn vai Dubaihin..........???? Edesmennyt siskoni Julia ehdotti Meksikoa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oliks nääkin jotkut Jullen viimeiset sanat? Kuinka monennet?
Joko kolmen tunnin päästä jotain uutta
Hymy lehden ennustus Tukiaisen vuodesta 2015: http://aijaa.com/U6Ls3J
Hymyn ennakko 3.3. ap:
”Iltapäivällä ratkeaa: Johanna Tukiainen joutuu vankilaan?
Helsingin käräjäoikeus antaa tänään tuomionsa Johanna Tukiaista koskevissa rikosasioissa. Syyttäjä on vaatinut hänelle ehdotonta vankeutta eli linnareissua. Syyttäjän näkemyksenä on yleinen piittaamattomuus laista.
Tukiaisella on jo kahdeksan rikostuomiota takanaan. Tänään annetaan yhdeksäs. Tällä kertaa syytekohtia oli viisi pahoinpitelyistä kunnialoukkauksiin. Tukiainen on jo kertaalleen saanut ehdottoman tuomion, mutta hovioikeudessa se muuttui yhdyskuntapalveluksi.”
Artikkeli: http://www.hymy.fi/uutiset/iltapaivalla-ratkeaa-johanna-tukiainen-joutuu-vankilaan
Pacolla ja Frankilla on asiaa! http://aijaa.com/bZPonm