Iitin moottorirata toteutumassa

EiRataa

10

630

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 505050

      täällä pohjavesialueella on paljon noita hoitamattomia taloja ja rakennuksia eikä niitäkään käy kukaan tarkastamassa millaisia jätteitä niissä muhii, että se siitä pojavesialueesta, hyvä vaan jos tulee tänne jotain toimintaa, itse en pane hanttiin kyseistä rataa vaikka lähell asunkin, ennemmin keskittyisin noihin jäteongelmiin tällä alueella, meinaan jos kerran pohjavesiueella pitisi olla tarkemmat ja tiukemmat säännökset.

    • pelkkää-haittaa

      kyllä näille humpuuki hankkeille rahaa löytyy?????

    • Paikallinen

      Hienoa! Iitti on osannut hoitaa asian. Toivottavasti tulee työpaikkoja sekä verotuloja Iitille ja toivottavasti Kouvola ei ota asiaa omakseen.

      • volmar

        kouvola ottaa kummatkin omakseen.


    • Onneksenasusiellä

      Ota yhteyttä Suhoseen

    • sakjfljsdf

      Mikähän se totuus on tämän projektin osalta? Valtiolta on tullut rahaa kyllä mutta eipä sillä rahalla voi pyyhkiä kun persettä. Ei tod riitä mihkään radan tekoon plus, että ne on tarkoitettu ihan muuhun. Mikäli niitä käytetään muuhun kuin kuljettajakoulutuskeskuksen tekoon haluan käynnistää siitä tutkimuksen!

    • ulkopaikkakuntalainen

      Idoottimaisia hankeita. Niin kuin ei raha tarvittaisimme TUOTTAVIIN työpaikkoihin! Siihen vielä valtionkin raha?

      Sorveja, sorveja, VIENTI! Eikä sellaista joku viime kädessä rikastuttaa vain näiden leikkikalujen maahantuojia!

      Ei mene juntteille perille.

    • Iitintildu

      Esa Lehtinen lähtee karkuun moottoriratahanketta. Ei asetu kuntavaaleissa enää ehdolle. Viisas mies.

      Hämeenlinnassa toveri Iisakki Kiemunki (ent. valtuuston pj) joutuu vastuuseen miljoonien eurojen kuplasta Sunny Car Center-hankkeessa, jossa huijariliikemies Ritaluoma vei miljoonat eurot mukanaan USA:aan.

    • tillola

      Tämähän on tukihuijaus, ollut sitä alusta asti. Valtiolta on kupattu kaikki irtoava puuharaha ja varojen loppuminen syksyllä kuitattiin 'talven rakennustaukona' - todella uskottavaa! Yli 20 miljoonaa euroa puuttuu ja kisaoikeudet maksanevat lehtitietojen mukaan 5-6 miljoonaa lisää. Tämän hankkeen estämiseksi ei kuitenkaan tarvitse tehdä mitään. Sen kun katselee vieressä ja odottelee semmoista Sambian prinssiä, joka rahoittaa hankkeen. Sunny Kymi Car Center!

    • SunnyRing

      Nyt tarvitaan oikeaa "Regina Chilubaa".

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      85
      3962
    2. 51
      3268
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      160
      3012
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      61
      2936
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      77
      2464
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2286
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1974
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1951
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      162
      1918
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      91
      1311
    Aihe