lapsuus aikaisia kavereita nyt myöhemmin?Minä olen ollut yhteydessä siitä asti kun tiemme erosi.Olemme käyneet toisillamme kylässä vaikka hän asuu kaukana ja hän on käynyt meillä,joulukortit lähetämme joka joulu,nyt laitamme sähköpostia viikoittain.
Vastaukset 3
- Nanni
Olen viettänyt lapsuuden tuolla eteläisellä
pallonpuoliskolla joten ne ystävät eivä tupsahda
varmaankaan kovin usein oveni taakse.
Mutta tässä eräänä iltana soitti tuttava 25 vuoden
takaa ja se oli todella mukava yllätys.
Silloin tällöin ilmestyy kesäaikaan lomalaisia
muualta oven taakse ja ne on aina kivoja ylläreitä.- 2 bailaria
vähän väliä lapsuudenystävän kanssa. Tänä syksynä tuli 45 vuotta kun tutustuttiin.
Kuluvan vuoden aikana olen käynyt tapaamassa kahta lapsuudentuttavaa, jotka viimeksi näin 50 v sitten. Ihan mukavia tapaamisia, taidan ensi kesänä jatkaa harjoituksia.
Näistä kahdesta toinen ei muistanut yhtään mitään muuta, kuin että oli joskus asunut kyseisellä paikkakunnalla... Iskee se dementia muihinkin kuin minuun!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201508
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2021000Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.145588Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.221501- 187499
- 25444
- 182433
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut10432Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18393- 38388