vuokraaja T.Klasila

Minkälaisia kokemuksia tästä vuokran antajasta ?
olis tarkotus muuttaa iihin ja on asunnon tarve.
112832
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Vuokranantajalla on suht paljon huoneistoja vuokralla Iin keskustaajaman läheisyydessä. Vuokrat on normitasoa. kiinteistöistä osa uusia ja osa rempattuja. Pieni hauska yksityiskohta: monet noista kiinteistöistä on väriltään vaaleansinisiä, ehkäpä tavaramerkki.

Äänestä

Kirjoitustaidoistasi päätellen olet elämäm kovaa koulua käynyt. Olisitko ystävällinen ja muuttaisit esim. Haukiputaalle? Se on tosi viihtyisä kunta asua ja hyviä baareja päntiöimenään!
Täällä Iissä on jo ihan tarpeeksi sosiaalitoimiston kanta-asiakkaita.
Hyvää kevättä sinulle!

Äänestä

no kerrostalossa ei ainakaa käytävän siivouksesta huolehita. kerran siivonneet 4 kk:n aikana. piha täynnä tupakantumppeja. ei vastaa puheluihin eikä tekstareihin eli tosi paska vuokranantaja :(

Äänestä
  • sotkee ne pihat ja käytävät. Moni muukaan ei viitsi vastata vittuilupuheluihin.

    Äänestä

  • no eipä kuule vuokrasopimuksessa lue että asukkaan pitää siivota porraskäytävä....yleensä siihen palkataan siivooja, joten painu vittuilemaan muualle idiootti

    Äänestä

  • Pitäiskö jonkun lukea se pienellä painettu teksti siinä vuokrasopimuksessa. Tai voishan se riittää, jos lukisi ylipäätään vuokrasopimuksen. Alusta loppuun ja yrittäisi ymmärtää. Siis niinko vuokralainen lukis. Tiijätsä?

    Äänestä

Onks se lesta

Äänestä

Tietääkö kukaan, onko Iin Klasilatkin tienannut omaisuutensa viinatrokauksella kieltolain aikana? Sillä tavalla on moni iiläinen suku vaurastunut. Tutkittu juttu.

Äänestä

se on kuulemma semmonen mies ettei sitä oo kukkaan koskaan nähnytkään. liekkö näkymätön tai mielikuvitushenkilö

Äänestä

Ei vastaa viesteihin. Talon piha lainehti keväisin ja pyysin vähän kivituhkaa tai sepeliä niin olisin itse levittänyt ja laittanut kaadot kuntoon. Ei koskaan vastausta.... talossa oli sokeritoukkia aivan pirusti, niitä sai myrkyttää urakalla. Saunan alalaude oli ruuvatu paneeliin, ei juoksuihin, oli tulla kunnon vahinko, itse piti korjata yms....

Äänestä
  • Olipa paljon remppaa. Ja ihan ite piti korjata?? Mulla oli kans kaveri( ei oo enää), joka asu omakotitalossa. Sen piti tehä ihan Simona hommia ite ja korjata kaikenlaista, sen entisen kaverini nimi oli muuten Simo. Simo joutu syksyllä aina puhistaan rännitkin ite, ihan yksin. No Simppa kyllästy ja myi talon Klasilan Timpalle, joka maalas sen talon vaaleen siniseksi ja anto sen sitten vuokralle, sen talon nimittäin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


auguri kirjoitti:

Minkälaisia kokemuksia tästä vuokran antajasta ?
olis tarkotus muuttaa iihin ja on asunnon tarve.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu