Siis kuinka luvan voi perua kun kyseinen henkilö kuoli viime kesänä kuolinpesä hoitaa asiaa.
vhf luvan peruminen
tietämätön
4465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No huh.
Eiköhän tuo peruunnu ihan itsestään.
Ketä haittaa vaikka ei peru?
Kysymys varmaankin koskee aluksen radiolupaa (josta peritään taajuusmaksu vuosittain). Viestintävirasto on se paikka, jonne aluksen radiolupaa koskevat muutokset ilmoitetaan.
Voit irtisanoa lupasi sähköpostitse osoitteella radiotaajuudet(at)viestintavirasto.fi, tai palauttamalla radiolupasi Viestintävirastoon. Kirjoita lupaan tällöin teksti "irtisanottu", päiväys ja allekirjoitus. Palautusosoite on Viestintävirasto, Radioluvat, PL 313, 00181 Helsinki. Lupaa ei voi irtisanoa puhelimitse.
Mutta jos kysyttävää voit soittaa 0295 390 100. Palvelu on erinomainen ja ystävällinen...
Kiitos irtisanottava,lähetin sähköpostin eilen illalla viestintävirastolle, ja tänään tuli vastaus että radiolupa on irtisanottu eli palvelu oli loistavaa niinkuin tossa yläpuolella mainitaan