Hedengren Direct työnantajana

Onko tietoa kyseistä työnantajasta? Sain Hedengren Directiltä työtarjouksen mol.fi sivuston kautta. Kyseinen firma tarjoaa proviikka palkalla esim. pölynimurikauppias hommia ja kokemattoman lupaa kouluttaa eli minut. Miten koulutus tapahtuu? Onko teoria koulutus vaiko kentällä? Vaaditaan oma auto. Sitä minulla ei ole kun ei ole ajotaitoakaan. Jos kieltäydyn saan varmaan karenssin. Onko siis pakko suostua edustajan hommiin?
61364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos ei ole omaa autoa niin eiköhän se ole riittävä syy. Ei karenssia.
Vai oletetaanko että kierrät lähiöissä kävelemällä ja kuljettamalla imuria perässäsi letkusta vetämällä... Voit vaikka laulaa: kaksi pientä elefanttia marssi näin...

On muuten semmoisia hommia että miuluummin meneisin saunan taakse ammuttavaksi :-)

Äänestä
  • Varmaan sen takia ettet osaa myydä xDdd

    Äänestä

sieltä nii hakemaan vaan imureita tervetuloa!!!

Äänestä

No joo minä olen kyseisellä firmalla imurimyyjänä ja möin eka kuukautena 4 imuria . Palkkaa sain 460 eur . Siis takuupalkkaa 1200 ei tule jos jokaisena päivänä ei ole 3 esittelyä . Elikkä kahden viikon aikana jos yhtenä päivänä on 1 esittely niin takuupalkan voit unohtaa. Huhh huh..kyllä on kierretty.

Äänestä

Peruspalkasta siellä on puhe, mutta sittenpä selviääkin että KOEAJALLA ei makseta peruspalkkaa ellet ole saanut kaupattua esittelyitä 80kpl/kk. Eli käytännössä saat varautua tekemään ilmaistöitä.
Kilometrikorvauksiakaan sieltä ei tullut kun sopimus purettiin koeajan puitteissa.
Toisin sanoen, näppärän kanavan on joku keksinyt teettää ilmaistyötä...

Äänestä

Sovitaanko esittelyt aina etukäteen vai kiertävätkö myyjät myös esim. Kerrostaloja rappu kerrallaan kilkuttaen joka ovella?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Duunia kirjoitti:

Onko tietoa kyseistä työnantajasta? Sain Hedengren Directiltä työtarjouksen mol.fi sivuston kautta. Kyseinen firma tarjoaa proviikka palkalla esim. pölynimurikauppias hommia ja kokemattoman lupaa kouluttaa eli minut. Miten koulutus tapahtuu? Onko teoria koulutus vaiko kentällä? Vaaditaan oma auto. Sitä minulla ei ole kun ei ole ajotaitoakaan. Jos kieltäydyn saan varmaan karenssin. Onko siis pakko suostua edustajan hommiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu