Miten kysyn tytöltä haluaako hän seurustella?

Miten tytöltä voisi kysyä haluaako hän seurustella? Me kumpikin tiedämme että olemme ihastuneet toisiimme, mutta kumpikaan ei ole uskaltanut tehdä aloitetta. Olen siis 14v poika.
12206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

No jos ootte jutellu jo iha naamatuste ni pyydä sitä jonnekki tai jos ootte jutellu netis ni rupee pikku hiljaa vähä vihjailee sille jotai vaik iha perus :3 :* hymiöil. kommentoi sen kuvaa nätti :3 tai kirjota kirje. Voi vitsit ois nii kiva saaha posti luukusta nimetön kirje jossa ois kerrottu palavasta rakkaudesta. Lopussa voi olla joku nimi merkki tai sellane "lempinimi" jonka oot vai vihkaa sille esim sie netis kertonu :) vaik joku suklaapontso :) onnee teille c:

Äänestä
  • ollaan juteltu kasvotusten koska kyseinen tyttö on luokallani :)

    Äänestä

  • Suklaapontso :')

    Äänestä

  • No lähetä vaik viestil tää perus klassinen: Alax? Ja vaik viel lisäks joku :33 <3 Ja hyvä seurustelupyyntö on valmis!

    Äänestä

  • kinuskikakku kirjoitti:

    No lähetä vaik viestil tää perus klassinen: Alax? Ja vaik viel lisäks joku :33 <3 Ja hyvä seurustelupyyntö on valmis!

    Ei! Ei tota! Alax on hirvein mahollinen tapa

    Äänestä

  • Alax_ajax kirjoitti:

    Ei! Ei tota! Alax on hirvein mahollinen tapa

    Antakaa mennä, teillä ei ole mitään hävittävää!!

    Äänestä

  • kinuskikakku kirjoitti:

    No lähetä vaik viestil tää perus klassinen: Alax? Ja vaik viel lisäks joku :33 <3 Ja hyvä seurustelupyyntö on valmis!

    et oo tosissas kinuskikakku *facebalm

    Äänestä

  • loloolll kirjoitti:

    et oo tosissas kinuskikakku *facebalm

    En tiedä mitään. Mitä tarkottaa toi *facebalm.

    Äänestä

  • "Lopussa voi olla joku nimimerkki tai sellane "lempinimi" jonka oot vai vihkaa sille esim siel netis kertonu :) vaik joku suklaapontso :)"
    - Tai vaikka Maikki ja Pelottava Pontso! X'D

    Äänestä

Antakaa mennä, teillä ei ole mitään hävittävää!

Äänestä

Ajattele että jos molemmat on ihastunu toisiinsa nii tuskin siitä ainakaan mitään haittaa on.

Äänestä

JÄtkähän imee tissii

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epätoivoinen01 kirjoitti:

Miten tytöltä voisi kysyä haluaako hän seurustella? Me kumpikin tiedämme että olemme ihastuneet toisiimme, mutta kumpikaan ei ole uskaltanut tehdä aloitetta. Olen siis 14v poika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu