heippa!
tietääkö kukaan miten voi microsoft officen kielen vaihtaa englannista suomeksi?
tiedosta kiitollinen
tietääkö kukaan miten voi microsoft officen kielen vaihtaa englannista suomeksi?
tiedosta kiitollinen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tilanne on valitettavasti niin, että sinun pitää hakea kaupasta suomenkielinen versio. Esim. PC SuperStoren verkkokaupasta saat helposti (kaupassa hieman kalliimpi):
http://www.pcsuperstore.fi/tuote.html?product_id=MS-269-06738&category_id=4_2
MICROSOFT OFFICE 2003 PROFESSIONAL FI
MS-269-06738 Verkkohinta : 729,90 €
Office Professional Edition 2003 nopeuttaa ja tehostaa tiedonvälitystä sekä työtovereiden kesken että koko organisaatiossa. Uudet, mutta tutunoloiset ohjelmat helpottavat yhteyksien muodostamista ihmisten, tietojen ja liiketoimintaprosessien välille.
Kattavassa Office 2003 Pro -versiossa on Word- , Excel-, Powerpoint-, Outlook-, Business Contact Manager - ja Access-ohjelmat.
Office 2003 Student, joka on ihan yhtä hyvä, maksaa joka puolella Suomea n. 150 €.
http://office.microsoft.com/fi-fi/assistance/HA010731171035.aspx
Vastauksena MerjaK:n kysymykseen: Englanninkielisen Officen saa muunnettua monikieliseksi vain hankkimalla/lataamalla jostain Office Proofing Tools 2003. Siinä on useita kymmeniä kieliä yhdessä paketissa, myös suomenkieli.
löytyy.
http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/haku.asp
ei ole opiskelija? Mitäs sitten?
kazaalla voi hakea ilmaiseksi netistä tai sitten lainaa työpaikalta niin ei tarvi maksaa mitään.
No hinnan on kyllä keksinyt Microsoft ja jälleenmyyjä, eiköhän parhaiten erilaiset vaihtoehdot selviä kun soittaa liikkeeseen ja tilaa. Kannattaa muuten varmistua siitä, että tuo uusi versio toimii siinä windows versiossa mikä sinulla on asennettuna? (muisti, windows versiot, windowsin päivitykset jne). Itselläni oli ainakin harmia aluksi, mutta nyt kaikki toimii hyvin kun asentaja kävi asentamassa uuden Windows XP:n ja lisäsi muistia.
Ilmaiseksi ei saa työpaikalta kopioida mitään! Netistä saa hakea jos sattuu löytämään omaan käyttöön.
Heippa!
kiitos kaikille neuvoista.
päädyin käymään verkkokaupassa ja sain Microsoftin officen Fi n.500€ ja siinä on tarvitsemani varusohjelmat.