Olen työssä käyvä muualta Itä-Suomeen pienehkölle paikkakunnalle muuttanut ja lähestulkoon samoin tein pois muuttava. Sairaspaikka.
Kaksinaamaisten kenokaulojen paikkakunta.
5
142
Vastaukset
- 4454545545445454545
Onx lääkkeet loppu?
- OikeassaOlet
Älä tarjoa lääkettä sairauteen, jota ei ole, se ei ole ongelman ratkaisu. Itä-Suomessa maan eniten mielenterveys ongelmia, joten lääkkeiden käyttäjiä varmaan jo riittävästi. Täytyisi varmaan saada enemmän ihmisiä, jotka eivät vielä käytä. Ja kun vesisateella alkaa masentaa ja otat pillerin, niin alkoiko paistaa aurinko?
- LieksaJore
Out ymmärtännä viärin itäsuomalainen on mahottoman mukava ja avulias
ja vaikka sinä oisit vaihtamassa autorengasta pohtii itäsuomalainen nuapurisa kanssa sitä jotta miks vaihat renkaan
ja jos oot hirteen menossa niin itäsuomalinen pohitii nuapurisa kanssa jotta pitäskö potkasta jakkara alta
eli tästä huomoot jotta itäsuomalinen on avulias ja huolta pitävä
ainahhii toisten asijoista- Voevoevoe
Juu yhteisöllisyyttä ei kyllä puutu. Ja tosiasiahan on että "on Ilo elää Pohjois-Karjalassa ja myös se on syntyperäistä"
- elämmäään
Voevoevoe kirjoitti:
Juu yhteisöllisyyttä ei kyllä puutu. Ja tosiasiahan on että "on Ilo elää Pohjois-Karjalassa ja myös se on syntyperäistä"
mutta ilo jäi elämmään ja myö muutettii muuvalle
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1099860
- 524830
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422051Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021996- 241690
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131481Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,401349Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54947Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30933Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31922