Petetty mies II

Liilii

....

En osannut sanoa mitään. Anteeksi pyytäminen ei olisi riittänyt vaikka olisin samalla nuollut hänen kenkiään. Kuin hidastetussa filmissä avain hänen kädestään alkoi pudota maahan. Katsoin sitä ja tunsin, että koko minun maailmani hidastui. Jos tämä ei ollutkaan oikeasti totta. Jos mielikuvitus oli tehnyt vain kepposen. Havahduin siihen, että avain tippui lattialle ja hän ryntäsi ovea kohti. Yritin päästä ylös sohvalta, mutta mies oli edelleen päälläni, housut kintuissa ja kasvoilla pelokas ilme. Työnsin miehen pois sylistäni ja juoksin ovelle. Hänen kätensä roplasivat hermostuneena lukkoa ja seisoessani hänen takanaan hänen tuoksunsa täytti minut ja tarrauduin hänen selkäänsä. Kiersin kädet hänen vatalonsa ympärille ja puristin niin kovaa kuin ikinä pystyin!
-Irti! hän huusi ja käännähti raivokkaana ympäri.
-Älä enää ikinä koske minuun! Älä edes katso! hän huusi. Samassa hän kohotti kätensä ylös ja minä katsoin. En osannut, enkä edes halunnut suojautua. Pystyin aistimaan kuinka kämmen läheni kasvojani, mutta seisoin silti vain paikoillani. Lyö! Sitä sinä haluat! Lyö nyt saatana! Mutta ei hän lyönyt. Käsi jäi sentin päähän kasvoistani ja sitten hän lähti. Paiskasi oven selälleen ja juoksi autolleen. Hyppäsi sisälle ja iski otsaansa rattiin.
-Älä lähde autolla! huusin, mutta se oli jo myöhäistä. Takavalojakaan ei enää näkynyt.

Siinä minä seisoin. Meidän entisen kotimme pihassa, päälläni punainen mekko, jonka olkaimet olivat katkenneet. Toinen rinta työntyi esiin liiveistä ja eteisen ikkunassa seisoi mies, jolla ei ollut housuja.
-Painu helvettiin täältä!
Mies pukeutui ja katosi pimeään, ennen kuin ehdin purkaa vihaani häneen.

3

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hulda

      mitä sanotte. onkos tuotokseni oma peräinen. arvostelkaa vain vapaasti.

      eikä sitten mitään levotonta panettelua.

      • joo

        kirjota jatkoa tuolle... ois kiva kuulla jatkoa tuolla, hyvä ol..


      • hönö
        joo kirjoitti:

        kirjota jatkoa tuolle... ois kiva kuulla jatkoa tuolla, hyvä ol..

        erikoinen-kiehtova.Haluu tietää mitä tapahtuu..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      318
      3750
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2058
    3. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      100
      1703
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1674
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      109
      1422
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1215
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1156
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1123
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      964
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      74
      894
    Aihe