kysymyksen vastaus tietenkin riippuu auton käytöstä ja huollosta, öljyistä jne. mutta tuollainen 1996 mallinen ja 420 000km ajettu yksilö on kyseessä. öljyä kuluu vaihtovälillä puoli litraa. ei savuta, käynnistyy hyvin ja vääntöä on. mitä tuollainen kone voi ilman remottia kestää? 600 000? enemmän?
saab 900 koneen kestävyys?
4
119
Vastaukset
- öljytusein
tiedän useita yli 500tkm ajettuja. ei edes kannen avausta ole tehty. hyvin ajamalla ja huoltamalla menet yli 600tkm. jopa 700tkm
- gearlaatikko
kone voi kestää vaikka miljoonan mutta vaihteisto menee loppuun alle 500tmk
- onnoitaSaabejaollut
Jos se vaan on jatkuvassa käytössä ja hyvissä öljyissä niin se kestää vaikka mitä. Hyvillä öljyillä ja koko ajan menossa männänrenkaat ei jumitu ja kone toimii ja toimii... Huonoilla öljyillä öljyrenkaat jumittuu taas nopeastikin...ja se melkein tietää koneen avaamista.
- kestäätappiin
saabin kone voi kestää miljoonia kilsoja jos sitä huolletaan. öljyt 5000tkm väliein. aina ajossa maantiellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203784
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243179En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322385- 922149
- 222000
- 271648
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411631- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021473Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424