Missä on "vanha vaimo"

Onko jo kuukahtanut?
596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olen kuukahtanut. Kirjoitan ajan rajan takaa. Läppärit ne ovat täälläkin.

Äänestä

Kysyjä on melperi, wanhan waimon pilkkaaja

Äänestä
  • Gal. 6:7:

    Jumala ei salli itseään pilkattavan. Mitä ihminen kylvää, sitä hän myös niittää.

    Äänestä

Olisi ihanaa saada vielä nähdä Wanhan Waimon kirjoittavan. Tulisi vähän valoakin tälle palstalle!

Äänestä
  • Niin olisi. Auttaisi sekin, että nämä mustainframiehet Kes ja Mellu
    vaihtaisivat edes cool light lediin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minnekatosi kirjoitti:

Onko jo kuukahtanut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu