Tosi "hienoa" toimintaa sinulta, joka valkealla pakettiautolla (VW) meinasit tänään ennen kahdeksaa kiilata linja-auton ojaan... Rekkari alkaa O:lla, tunnistat varmaan itsesi, vaikka en laita tänne koko rekisterinumeroa. Tiedätkö, ettei Keltakankaan suora ole leveäkaistatie, eikä siinä ole ohituskaistaa? Siinä ei yksinkertaisesti voi lähteä ohittamaan niin, että ohituksen aikana on rinnakkain linja-auto, pakettiauto ja henkilöauto!
Muutenkin ajotyylisi oli melko holtiton. Ohittelit vilkkua käyttämättä. Kun edestäsi oli koulutaksi kääntymässä oikealle, et voinut ennakoida ja hiljentää vauhtia niin kuin muut, vaan piti jarruvaloja vilauttamatta kiirehtiä ohi, ja taas ilman vilkkua.
Minä en yleensä suutu mistään, mutta tämä liikenteessä possuilu ja ulkopuolisten vaaraan saattaminen omaa itsekkyyttään saa käämit palamaan. Toivon, ettei minun tarvitse kohdata sinua liikenteessä enää ikinä.
Malttia sinne ratin taakse!
6
99
Vastaukset
- ohohovolsu
Jää nössö kotiin niin ei tarvii kohdata. Ja pataan saatat saada jos nähdään kun täällä nimettömänä huutelet. Ei kannata sinun paljon kylillä pyöriä tai saat pesäpallomailan pesreeseesi.
- ohohovoskari
nii just! nimettömänä ku huutelet ni pataas saat nimettömänä! nii just! kaikki nimettömät huutelijat saa tänäyönä pataa! tunnistetaa teidät kaikki nimettömät huutelijat jos paljo pyöritte kylillä ni sitte alkaa pataa tulemaan! aina kaikkia nimetömänä huutelijoita vainoan kylillä kun siellä paljon pyörin ja tunget pesäpallomailoja perseeseen! nii just!
- ohoohovolsu
ohohovoskari kirjoitti:
nii just! nimettömänä ku huutelet ni pataas saat nimettömänä! nii just! kaikki nimettömät huutelijat saa tänäyönä pataa! tunnistetaa teidät kaikki nimettömät huutelijat jos paljo pyöritte kylillä ni sitte alkaa pataa tulemaan! aina kaikkia nimetömänä huutelijoita vainoan kylillä kun siellä paljon pyörin ja tunget pesäpallomailoja perseeseen! nii just!
Voii, pojaltahan pääsi itku. Tunnen kyllä sinut ja turpiis otat.
- tuu.antaa.turpii
ohoohovolsu kirjoitti:
Voii, pojaltahan pääsi itku. Tunnen kyllä sinut ja turpiis otat.
laittelit tossa viestiä että tunnet minut. vaikka ei kiinnosta yhtään kuka sä olet, ni voisitko todistaa väitteesi ja kertoa kuka minä olen? voit myös tulla "antamaan turpii" mulle. puhelinnumeroni on julkinen, joten saat sen selville kun niin mahottoman hyvin tiedät kuka minä olen. ihan siltä varalta soitat ensin ennenku tulet että olen varmasti kotona. ota kavereita mukaan ni teillä on useampi pää tietämässä vielä enemmän kuka minä olen.
- Aavistustapukkaa
Taitaa olla Pukintie päästä kuski kotoisin. Normaalisti ajelee farkkuvolvolla.
- joopajoo1233466
mitä te oikeen myökkäätte...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762135
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo381483Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321174Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56932- 55866
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol252845Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20802Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18735Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58723Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis202679