Etsiät keirtävät Köpessä

Jo on hiihtoloman loputtua ruvenneet pihoilla kiertämään tarkailiat kellä olisi helposti kainaloon
lähtevää pihakoristetta saatavilla. Jota voisi kirparilla vaihtaa rahaksi ja pienentää loman aiheuttamaa butjetti vajetta. Joten jonka etu- tai takapihalla on helposti otettavia piha lyhtyjä
tai muita koristeita laittakaa turvaan jotta ei tarvitse viikonlopun jälkeen surkutella kadonneita
pihakoristeita.
10180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Naamat on tiedossa, samat kiertelijät suurinpiirtein kuin ennenkin.
Virkeinä ollaan ja eteenpäin tiedotettu!?
Sinitakitkin tietää, kamera kiertää...

Äänestä

Otan kameralla ensi keralla kuvan ja laitan liitteeksi !

Äänestä

-Vaikka lumelle jää jäljet ? Röyhkeys lisääntyy. Miten käy syksyn pimeydessä talollesi?

Äänestä

Ei ole kallista asentaa valvontalaitteita ok-talon nurkille. Meillä on tietokoneeseen yhdistetty systeemi. Hyvin tarkka myös hämärällä;)

Äänestä

Meillä on riistakamera jossa on yönäkö lisävarusteena !

Hyvin näkee jos on eläin taikka ihminen !

Äänestä
  • Jos olisivat alunperin parkkeeranneet auton oikein eikä kuten videolla niin kauppiaiden huomio ei olisi herännyt !

    Katsokaa missä auto on parkissa - ja miettikää ite kohallenne !

    Samma på svenska !

    Äänestä

Saatanan kehitysvammainen, hyppää "jojoon"

Äänestä
  • Onneksi oli kansallispuku päällä niin hyvin erotti !

    Äänestä

Köpessä vois heittää herjan, kuinka sinun/teidän lapsenne vapaa-aika on hoidettu/turvattu/ohjattu?

No, eihän niitä kukkaa kato perään, vaan alueelle on virittäneet kuka minkinlaisen kameravalvonnan, eiköhän ne sitten jostakin hirvikamerasta näkyne, halavemmalla myö piästään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Talvikoristeet kirjoitti:

Jo on hiihtoloman loputtua ruvenneet pihoilla kiertämään tarkailiat kellä olisi helposti kainaloon
lähtevää pihakoristetta saatavilla. Jota voisi kirparilla vaihtaa rahaksi ja pienentää loman aiheuttamaa butjetti vajetta. Joten jonka etu- tai takapihalla on helposti otettavia piha lyhtyjä
tai muita koristeita laittakaa turvaan jotta ei tarvitse viikonlopun jälkeen surkutella kadonneita
pihakoristeita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu