Onko kukaan saanut/tai hakenut korvauksia myöhästyneestä lennosta 23.1.2015
Myöhästynty lento
19
306
Vastaukset
- kyllä
Haettu on ja osa saatiinkin jo Finnmatkoilta , lentoyhtiöltä vielä odotellaan heidän osuutta korvauksesta .
- Odotellaan
Finnmatkoilta tuli korvaus heti, mutta tuifly nordicilta ei ole kuulunut vielä mitään... Lentoyhtiöllä kuulemma 4viikon vastaus aika, mutta sekin on jo ylittynyt..
- tuituifly
Meille Finnmatkat ilmoitti että lentoyhtiön käsittelyaika on 4-6vko ...
- Iita03
Mitä ne on korvannut ? Kun ei meille ole ainakaan vielä mitään vastausta tullut.
- tuituifly
Finnmatkat korvasi vain lentoluokasta joka ei toteutunut , 320€
- Odotellaan
15% matkan hinnasta korvasi finnmatkat.
- mummo515
Meille ilmoittivat että jos lento myöhässä 12h 2 viikon matkalta silloin oikeus korvauksiin. Miten paljon teillä myöhässä? Meillä menolento Krabille 23.1.2015 myöhässä 10h 40 min.
- Odotellaan
Olikohan 31 tuntia..
- mummo515
Ok Oletko hakenut EU säännösten mukaan korvauksia ja saitko korvauksen?
- Odotellaan
Joo, ja tänään tuli kielteinen vastaus
- mummo515
no voihan kukkanen, mihin se perustui kielteinen päätös.
- 3.3.myöhässä13tuntia
Kun olitte saaneet Finnmatkoilta tiedon korvauksen määrästä, teitkö vapaamuotoisen vaateen lentoyhtiöön vai tuolla valmiilla lomakepohjalla jota saatavilla kuluttaja- ja kilpailuviraston sivuilta?
- hfglkj
Valmismatkoihin pätee eri "lait".
- mummo515
Ei tullut korvauksia mutta valituksen teen
- etOppinut
.....ja jatkat huolettomia valmismatkoja
- Kaksinmatkassa
Ketjuun osallistuneet ovatkin jo varmasti saaneet Finmatkoilta tuon mahdollisen istumapaikoistaan maksaman summan ja TUIFLYlta 600 € /matkustaja.
- eiooeituu
Ja paskat saatiin maaliskuun lennosta. Bye Bye Finnmatkat ja Tui
- tiivi6
Me saatiin ensin kielteinen päätös sitten kun valitus kuluttariitalautakuntaan 3 viikkossa rahat tilillä
- suomestalähtenyt
https://www.youtube.com/watch?v=nttBVyi75sY Quebec
Miksi pitää lentää, jos on näin edistyksellinen Canadan osavaltio?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1303827Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso83149Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai322854Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122682Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322423- 421900
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es611205"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For831146Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361109Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 781099