Valtaapitävät mässäävät ja rietastelevat mutta:
Itsenäisyyspäivä on meille demokratian ja vapaan Suomen edustajille suuri Juhla.
Suurta Juhlaa varjostaa sosialismin kuristava ja tukahduttava ote, joka on levinnyt kaikkeen tekemäämme.
Kaikki on säädöksissä, direktiiveissä, laissa jne.
Emme voi edes omalle maalle rakentaa etteikö pitäisi byrokratian mieheltä pyytää siihen lupaa.
Tämä on ns. totalitäärinen syteemi: se ei ole kommunismia eikä missään nimessä demokratiaa, vaan se on pahanlaatuista kansallissosialismia.
Syyllistä tähän ei tarvitse kaukaa hakea.
Joka tapauksessa Suomi tarvitsee terveen selkärangan, ettei historian sodat olisi menneet hukkaan.
Yrittäjyyden ja vapauden "etninen" puhdistaminen saa nyt loppua. Suomi tarvitsee valoisan ja rikkaan tulevaisuuden, vapaudessa.
Tätä varten tarvitaan toimia että tietoisuus asiasta leviää. Hyvä mahdollisuus olisi vaikka 6.12.2004 Linnan Juhlien edusta.
Linnan ORGIAT 2004
5
562
Vastaukset
- Hörhö
Mitä ehdotat?
- 6.12.2004
Näyttävä mielenosoitus Linnan Juhlien liepeillä ei jäisi edes Yleltä huomioimatta.
Siihen vaan pitäisi olla valmis organisaattori joka saisi demokratian kannattajat liikkeelle runsain joukoin.
Täysin laillista ja tehokasta.
- Hanza
Jeh, tule vaan sinne linnan eteen mutta kerro ensin, miten olet pukeutunut niin tunnistan sinut siellä. Voidaan sitten "vähän keskustella" noista mielipiteistäsi.
- kanssa
Ei oo tapana keskustella punaisten kanssa.
Yleensä olen lopettanut keskustelun lyhyeen. - EI EI
kanssa kirjoitti:
Ei oo tapana keskustella punaisten kanssa.
Yleensä olen lopettanut keskustelun lyhyeen.Pelkäätö PUNAISTA LIHAA vaiko mitä?
Jos söisit kunnonlla ei tarttis lopettaa keskustelua lyhyeeen. Saisit keskusteluista paremmin käsitystä =Ymmärtäisit mitä normaalit veron maksajat keskustelee.
Ei tarttis lopettaa iltaa/KESKESTELUA kesken järkevien keskustelujen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026598
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313950törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303385Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831807- 331418
- 271360
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471093Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111006Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11940- 42889