Hp 709.fi dvd

Elikkäs tuossa HP Pavilion a709.fi paketissa tallentava DVD-asema RW. Mut hukan kalliimmassa Hp paketissa DVD-asema -R/ -RW. Eli voiko tolla 709 paketilla tehdä tavallisessa koti dvd soittimessa toimivia levyjä?. Käsitin ettei olisi tuota -r/-rw tukee.
1139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yleisimmissä kotiin myytävissä soittimissa on DVD /- R/RW toisto, oikeastaan en ole nähny paljoo semmosia missä ei olis. Eli toi pelkällä poltolla käy ihan hyvin. Turha tässä tapauksessa maksaa ylimääräistä.
Mut muuten noi "merkki"-koneet on huono valinta. Niissä on yleensä vanhin ja hitain tekniikka ja ne on kalliita. Kehitys kulkee sitä vauhtia että komponenttien hinnat laskee puoleen kolmen kuukauden jälkeen esittelystä eli hintaero jollain /- ja polttavan välillä on 0€. Yleensäkin vain yhtä standardia tekevät asemat on enimmäkseen poistunu myynnistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


no mikä se on kirjoitti:

Elikkäs tuossa HP Pavilion a709.fi paketissa tallentava DVD-asema RW. Mut hukan kalliimmassa Hp paketissa DVD-asema -R/ -RW. Eli voiko tolla 709 paketilla tehdä tavallisessa koti dvd soittimessa toimivia levyjä?. Käsitin ettei olisi tuota -r/-rw tukee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu