http://aijaa.com/2snQRC
Onko kaikki varmasti nyt hyvin? Toiminko terveeltä pohjalta tätä ratkaisua tehdessäni?
Onko kaikki varmasti nyt hyvin? Toiminko terveeltä pohjalta tätä ratkaisua tehdessäni?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mahtava ratkaisu! Nyt on virusongelmasi pois pyyhkäisty.
Nyt toimii "umpihullulla" mokkula ja putkinäyttökin hienosti!
Ei sulla sattuis olemaan kortisonia? Alkaa tuo hiirikäsi taas krampata linuksin käyttämisen jälkeen.....(risti)...pssst. kyllä ne ristinmerkitkin löytyy vielä tästäkin - linuksissa kun tahtoo aina kaikki olla vähän liian vaikeasti löydettävissä......(risti)
Olisikohan Ala_paha_mieli_puoli_tohtorin lääkitys vihdoin auttanut?
http://aijaa.com/Lz6u9n
http://aijaa.com/lY8cnm
En voinutkaan pitää enää mint maya 13, koska linuks oli unohtanut salasanani - en siis minä. Tuli päivitysongelmia, niin kuin minttiin yleensäkin tulee....Piti asentaa uudempi versio, mint 17 Qiana (tms)
sinun kannattaa viedä nuo asennus hommat ammattilaisten hoidettavaksi, koska sinulla on selkeästi huomattavia epäkohtia jo ihan asennuksen perusasioiden tietämyksessä.
ongelmasi kyseisen järjestelmän kanssa johtuvat siis yksinomaan sinusta ja osaamattomuudestasi.
Miten niin? Minähän olin jo asentanut. Ei sitä nyt ihan miten tahansa voi asentaa - kyllä se ihan oikein on asennettu!
Se, ettei linuks aina toimi käyttäjänsä mielen mukaisesti, kuuluu linuksin harrastukseen. Silloin pitää alkaa sudotella.....†
Se sudottelu ei ikävä kyllä niitä tubuttimen perusongelmia mihinkään häivytä - ne ovat näet siinä kernelissä jo valmiina.......†........eli toimimattomuudet........†
Vaikka linuxin asentaminen onkin tavalliselle ihmiselle helppoa on se ristitumputtajalle ylivoimainen tehtävä. Kuten on liiankin monta kertaa saatu lukea hänen toistuvista osaamattomuudesta johtuvista epäonnistumisista.