Täällä oli aiemmin keskustelu tästä aiheesta. Itsellä takana nyt noin 5 viikkoa pientä kuumetta, mutta jo pari vuotta on ollut tällästä aina kuukauden tai parin välein. Nyt on varmaan pisin aika mitä on ollut putkeen. Muita oireita ei yleensä ole. Söin juuri 10pv antibioottikuurin yersinia bakteeri-infektioon joka löytyi sattumalta kun tätä kuumeilua tutkittiin. Tuon olin ilmeisesti napannut alkuvuodesta reissulta mukaan. Antibioottikuurin loppuvaiheessa oli muutaman päivän suht terve olo ja lämpökin oli normaali (n. 35.8) mutta nyt viime viikolla nousi taas tänne ~37 asteeseen ja sängyn pohjalla ollaan taas. En nyt tiedä liittyykö tämä vielä tohon yersiniaan vai onko jotain muuta. Turhauttaa kun ei töissäkään pysty käymään saatika urheilemaan.
Vastaukset 1
Ootko jo tervehtynyt?
Mulla ollut jo yli 9 viikkoa pientä kuumetta 36,8-37,2. Lisäksi pääkipu jatkuvasti takaraivolla, ohimoilla ja päälaella, välillä paikkaa vaihdellen. Mitään lääkekuuria en oo saanut, koska veriarvot näyttää normaalia, joten omatoimisesti joutunu buranalla ja panacodilla lääkitteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4101811- 1471165
- 671093
- 881091
- 1011024
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku152885- 94741
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50689En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57654