totuus suomen eusta ja virosta

taö

Viro halusi että suomi liittyy europpan. Kun viro tiesi että suomi maksaa eu tukia yli siis ihan oikeesti yli 100miljardia euroa vuodessa. Ja nyt viro suunittelee hyökkäyksiä suomen valtiota ja venäjää kohtaan naton kanssa. Jos nyt suomi lähtis eu sta koko eu n talous kaatuu ja sillä eussa kaikki maat onnköyhiä ja ne ovat afrikka tasolla. Niitä ei voi verrata suomeen tai venäjään. Kun me ei oltais eussa meillä ois viisumi vapaus venäjän kanssa ja meillä menis hyvin. Koska suomen vienti venäjälle on 98% ja kiinaan on 2%. Mutta nyt eussa viro on itkenyt että pitää laittaa pakoteita venäjälle jonkun hikisen ukrainan takia niin meidän vienti on romahtanu 50%. Ukraina kuuluu venäjälle. Vapaa suomi eläköön ja vapaa venäjä eläköön ikuisesti ystävät ollaan oltu aina ja tullaan olemaan suomi ja venäjä

6

211

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veneilijä66

      Jos Suomella olisi Venäjän kanssa viisumivapaus, täältä loppuisivat mm. perämoottorit parissa kuukaudessa.

    • lkcz

      Millä muulla rahalla Suomi elää kuin velkarahalla?

      • sanoppamuutakato

        Ei ainskaan voroloisten maksamilla veroilla.


    • PerinKiperänSeikanVuoksi

      Jos Ukraina kuuluu Venäjälle, niin miksi Venäjä hyökkäsi omaa maataan vastaan? Ja muutamia muitakin ihmettelen... Miksi vetäytyä Ukrainasta, jos Ukraina kuuluu Venäjälle ja niin edelleen.... Kyllä se pikemminkin niin on, että Venäjä on Mafian vallan alla, putin kuuluu mafiaan, ja mafian tehtävä on rahastaa, tehdä rikoksia, terrorisoida ja yrittää saada 'suojelurahoja', jota Venäjä tälläkin hetkellä tekee, uhkailee koko Eurooppaa.

    • esapekka59

      Hei nyt pistä faktat kuntoon! Tuossa ei ole mikään totta

    • shdbvfgab

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      129
      1364
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      460
      1084
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      161
      665
    4. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      47
      585
    5. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      188
      576
    6. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      565
    7. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      41
      554
    8. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      71
      533
    9. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      517
    10. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      20
      516
    Aihe