Hei, Onko Antalyan kaupungissa ns. normaaleja vaatekauppoja ja butiikkeja, joissa myydään naisten hyvälaatuisia vaatteita ja asusteita. Muutama vuosi sitten Bodrumissa käydessäni olin ihan yllättynyt, kun sieltä löytyi kivoja pikku butiikkeja, joissa sai ihan rauhassa katsella ja sovittaa.
Vastaukset 11
- Merve
Kyllä löytyy!! Antalyahan on turkkilainen suurkaupunki ja kaikkea löytyy!!
- vaatteita55
Kaupunki näyttää olevan täynnä ostoskeskuksia. Monet vaatemerkeistä eivät kuitenkaan sano yhtään mitään. Voitteko suositella jotain merkkiä/ liikettä, mikä sopii aikuiselle naiselle joka ei mahdu ihan kokoon xs, muttei tarvitse mitään xxxl-vaatteitakaan. Hyvää työ- ja vapaa-ajan vaatetta on mukava ostaa matkoilta.
- virkanainen
Kyllä Antalyasta vaatekauppoja löytyy, mutta kummasti niiden valikoima on enempi "rättiluokkaa" kuin hyvälaatuista ja tyylikästä vaatetta. Keskustan ulkopuolella sijaitsevissa moderneissa kauppakeskuksissa en käynyt. Nissä saattaa olla parempi valikoima.
- Alanyalady
Kyllä ihan keskustassakin rantakadulla löytyy butique-tyylisiä kauppoja. Hera on yksi ja se on itäisessä päässä rantakatua. Paljon kauniita yksilöllisiä vaatteita löytyy eikä myyjä käy päälle.
Myös hieman sivummalla löytyy perusvaatetta edullisesti ilman että käyvät päälle.
Erittäin hyvälaatuisia miesten vaatteita löytyy Waikikista. Ei mene saumat kieroon, mitä minä ainakin pidän tärkeänä. Helpompi silittää ja istuu päällä vielä pesunkin jälkeen. Hinnat myös hyvät. Teineille olen ostanut Waikikista jo vuosia vaatteita, sekä tytölle että pojalle (ja myös em. miehelleni) ja laatu on ollut tasaista. Muitakin paikkoja on, mutten muista nimiä. Pieniä kauppoja joissa on ikävä kyllä tuputtajia toisinaan, mutta aina on laatukin ollut hyvää. - alanyalove
Heippa! Voisin suositella Antalyassa olevaa terracity ostoskeskusta, sieltä löytyy monenlaista kauppaa ja varmasti jokaiselle jotain :)
- terraan
Terracity lienee Larassa, miten sinne pääsee parhaiten, dolmusbussilla vaiko taksilla?
Katselin Terracityn kotisivuja ja monet vaatemerkit olivat outoja. Ne mitkä olivat tuttuja (Zara ym) olivat nuorisovaatteita. No, aikuisen on vaikea löytää päällepantavaa edes Helsingistä. Jostain syystä vain olisi mukava löytää jotain persoonallista matkoilta. - Pianmennään
Terra on antalyassa, suht lähellä dudenin vesiputouksia...!
- Shopping
Antalyan keskustassa - täällä nyt taidetaan puhua Larasta ja Alanyastakin - on ostoskatuja ja ostoskeskuksia. LC Waikikissa on laadukkaita Turkissa valmistettuja vaatteita. Muissa saa olla tarkkana.
- antalyansuomalainem
Antalyan keskustasta löytyy useita pieniä putiikkeja mistä löytää ns. "Turisti krääsää", sitten on MarkAntalyan kauppakeskus josta löytyy perus kaupat (Mango,H&M, Bershka, Stradivarius yms) Jos haluaa vielä enemmän luksusta niin sitten Terra Cityn kauppakeskus löytyy Larasta (keskustasta n. 15min autolla) josta löytyy mm. Michael Kors, Hugo Boss yms. Paremmat shoppailu mahdollisuudet kuin useassa Turkin turisti kohteessa. Paras ostoa mahdollisuua on kuitenkin Istanbulissa.
- vaatteeton
Huh, olipas tuossa viestissä yhdyssanavirheitä. saattoi tietysti olla, että ne oli tehty ihan kiusalla.
Ei vaikuta kovin hääppöiseltä Antalyan vaatetarjonta tuon kuvatun perusteella. Pelkkiä nuorisovaatteita ja luxusta. Täytynee jättää vaateostokset väliin.
Istanbulissa oli hieman muutakin, tarjonta vaihteli ostoskeskuksittain.
- etr
a virágok megholt néhány hasonlóság a szivárvány yosota mert ez olyan mint egy egér oronopus a fül hogy a a hasonlóság a varjak lábát b nagy sok más ilyen vannak itt mondani hogy voltak felesleges urthermore mint vannak gyógynövények és növények amelyek már a nevüket mint a férfiak így a kölcsönös címlet sok család eredetük tőlük mint a Marcsi vezetékneve egy Nikolett bab a isons egy pisis borsó a entuli a lencse a icerons a ciceribus-vel ciceris pulzus valamiféle nevezett
http://www.ysegjvrv.com/nők-kabátok-c-20.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251868- 126851
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90555- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267480Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 9456
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31435Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9429- 58422
- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395