Jostain kumman syystä koneeni on siis onnistunut saastumaan tuollaisella Browser Shop- sovelluksella (vai virus? en tiedä), joka hidastaa konettani ja heittää ahdistavia ponnahdusikkunoita esiin jatkuvasti joka ikisellä sivulla. Jotkut tekstit myös muuttuvat linkeiksi kyselyihin ja muihin mainoksiin.
Oon vähän epätoivoinen tän kaa, tää on kuitenkin mun koulukone ja nuo jatkuvat poppupit häiritsee ja ahdistaa. Koneeni on lisäksi tosi hidas nyt niiden takia.
Teknisistä ja muista tiedoista sen verran, että mullon tässä Windows 8.1 järjestelmä, käytän Chromea selaimena, ja virustorjuntaohjelmana on McAfee.
Siis, kuinka poistan ja eristän tuon kyseisen ongelman, vai onko se edes mahdollista? McAfeesta ei ole ollut tähän saakka apua.
Jos joku osaisi auttaa edes yhtään, niin olisin tosi tosi kiitollinen! :C
Miten poistaa Browser Shop addit?
sannnih
2
186
Vastaukset
- sannnih
Kiitos vinkistä, kokeilen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121639
- 1051185
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381071- 49969
- 128857
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni50854Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240838Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178719Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55699